Sypnęło sukcesami uczniów Staszica

Różnie splatają się ludzkie losy, nikt nie spodziewał się, że w tym roku będziemy żegnać uczniów Staszica  w ciszy szkolnej auli, w rękawiczkach i zasłonięci maseczkami. Dziwny to rok, niezwykły, nietypowe zakończenie – tak najkrócej można określić to, czego dziś doświadczyliśmy.

Reklamy

Nasi uczniowie od 16 marca br. dzielnie pracowali w zdalnym nauczaniu, mając wsparcie swoich rodziców, nauczycieli i wychowawców. Wszystkim bardzo dziękujemy za sprostanie wyzwaniu jakiego nie było w historii polskiego szkolnictwa.

Wraz z końcem roku zapadają rozstrzygnięcia w licznych konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Mamy ogromne powody do dumy. Nasi uczniowie wykorzystują swój potencjał, wspaniałe talenty, predyspozycje i temperament do tego, by się rozwijać na wielu i tak bardzo różnorodnych polach. W dobie pandemii większość tego typu wydarzeń miała zmienioną formułę, ale lista nagrodzonych niezmiernie cieszy.

Najwyższe osiągnięcia uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica

Przedmioty matematyczno- przyrodnicze:

Mięrdzynarodowy Konkurs ,,Matematyka bez granic”- konkurs drużynowy- Klasa Ia3 – I miejsce w województwie ,VI w kraju

Mięrdzynarodowy Konkurs ,,Matematyka bez granic”- konkurs drużynowy- Klasa Ia – VI w województwie i XVII w kraju

Miedzynarodowy Konkurs ,,Kangur Matematyczny”Mikolaj Folusz- wyróżnienie

Miedzynarodowy Konkurs ,,Kangur Matematyczny” -Tomasz Budzyński -wyróżnienie

XXXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej – Oliwia Jaworska kl.IIb -Finalistka etapu centralnego

Nauki ekonomiczne były widoczne poprzez:

Ogólnopolski Konkurs ,,Przedsiębiorczy na rynku Finansowym”pt.,,Kupuj z głową” w ramach programu ,,Moje finanse”- Tomasz Budzyński, Angelika Łazarczyk, Anna Wójtowicz kl.Ia3- awans do półfinału

Konkurs Rachunkowości organizowany przez UP im. Sz. Szymonowicza w Zamościu. Do II etapu zakwalifikowali się : Sebastian Misiarz kl. IIIa i Magdalena Kowalewska z kl. IIIc.

Języki obce zdominował w tym semestrze język rosyjski

Międzynarodowy Konkurs Recytatorski „Żywa klasyka 2019”- Gabriela Jarosz kl. IIe – I miejsce

Międzynarodowy Konkurs Recytatorski „Żywa klasyka 2020”- . Marta Kuraszko kl.IIe – tytuł finalistki oraz – nagroda specjalna: wyróżnienie

Międzynarodowy Konkurs Recytatorski „Żywa klasyka 2020”- Paweł Jerzyna kl.Ia3 – półfinalista – etap międzynarodowy

Międzynarodowy Konkurs Recytatorski „Żywa klasyka 2020”. Izabela Mrozowska – I miejsce – etap wojewódzki

IX Międzynarodowym Konkursie Puszkinowskim organizowanym przez Państwowy Uniwersytet A. Puszkina w Moskwie- Aleksandra Wesołek kl.IIIe – dyplom zwycięzcy

Międzynarodowy Konkurs Puszkinowski „Что в именитебемоём?” organizowany przez Państwowy Instytut Języka Rosyjskiego im. A. S. Puszkina w Moskwie- Gabriela Jarosz kl.IIe- Dyplom zwycięzcy

Międzynarodowy Konkurs Puszkinowski „Что в именитебемоём?” organizowany przez Państwowy Instytut Języka Rosyjskiego im. A. S. Puszkina w Moskwie- Paweł Jerzyna kl.Ia3- Dyplom zwycięzcy

Międzynarodowy Festiwal Języka Rosyjskiego org. pod patronatem Prezydenta Federacji Rosyjskiej -Gabriela Jarosz kl.IIe -Tytuły zwycięzcy

Międzynarodowy Festiwal Języka Rosyjskiego org. pod patronatem Prezydenta Federacji Rosyjskiej- Paweł Jerzyna kl.Ia3- Tytuły zwycięzcy

Międzynarodowa on-line Olimpiada z języka rosyjskiego jako obcego” organizowanej przez Rosyjskie Ministerstwo Oświaty i Petersburski Uniwersytet Państwowy- Patrycja Korońska kl.Ib3 – II miejsce

Międzynarodowy Festiwal Języka Rosyjskiego – edycja 2020, organizowanego pod patronatem Prezydenta Federacji Rosyjskiej, Ministerstwa Edukacji i Nauki FR oraz Moskiewskiego Centrum Jakości Kształcenia – Julia Korneluk, kl. Ib – Tytuł finalisty

Międzynarodowy Festiwal Języka Rosyjskiego – edycja 2020, organizowanego pod patronatem Prezydenta Federacji Rosyjskiej, Ministerstwa Edukacji i Nauki FR oraz Moskiewskiego Centrum Jakości Kształcenia – Izabela Mrozowska, kl. Ie – Tytuł finalisty

Ogólnopolski Maraton z okazji Miedzynarodowego Dnia Języka Rosyjskiego, organizowany przez Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie- Gabriela Jarosz kl.IIe -II miejsce -kategoria recytacja

Ogólnopolski Maraton z okazji Miedzynarodowego Dnia Języka Rosyjskiego, organizowany przez Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie -Marta Kuraszko kl.IIe- III miejsce- kategoria recytacja

Ogólnopolski Maraton z okazji Miedzynarodowego Dnia Języka Rosyjskiego, organizowany przez Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie- Julia Borkowska kl.Ib- II miejsce – kategoria „esej”

Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Rosyjskiej pod hasłem „Поэзии пленительные строки”, organizowanym przez Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej na UMCS-Gabriela Jarosz kl. IIe – II miejsce i Aleksandra Wesołek kl. IIIe – wyróżnienie

Wojewódzki Konkurs Recytatorski ,,Magia słowa” organizowany przez Katedrę Lingwistyki Stosowanej UMCS- Marta Kuraszko kl. IIe -I miejsce, Izabela Mrozowska kl. Ie – II miejsce a Anna Najczuk kl. IIIb- wyróżnienie

Z języka angielskiego:

XIII Edycja Międzynarodowego konkursu Juvenes Translatores org. przez Dyrekcję ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej. -Magdalena Bojarczuk – Laureatka

X Konkursu języka angielskiego organizowany przez UP w Zamościu do II etapu awansowała Agnieszka Beń z kl. IIe

Sukcesy naszych uczniów w konkursach z języka polskiego to:

Ogólnopolski Konkurs Literacki ,,DOBREM ZWYCIĘŻAJ” – Karolina Kusiak kl. Ie- wyróżnienie

Konkurs ,,Strofy dla niepodległej” -Wiktoria Wojda kl.IIIc -I miejsce

Konkurs ,,Strofy dla niepodległej” – Kacper Śliwa kl. IIIa i Paweł Jerzyna z kl.- wyróżnienia XVI Wojewódzki Konkurs Literacki Karolina Kusiak kl.Ie – wyróżnienie

Zainteresowania historyczne licealistów można zauważyć w następujących osiągnięciach:

Olimpiada Historyczna UMCS -Stanisław Adamowicz i Piotr Widz kl.Ie3- udział w etapie Okręgowym

Konkurs o Unii Europejskiej- Krystian Młynarczyk kl. IId, i Sebastian Radomirski kl. IId. Finaliści

Konkurs ,,Wiedzy o Sejmie RP” -Krystian I miejsce a Sebastian II miejsce.

Konkurs Historyczny ,,Wolna- Niepodległa”- Jakub Kozik kl.Ia3 zdobył I miejsce, Maciej Dembicki vel Wiśniewski kl. IIId –II miejsce .

Jak co roku nasi uczniowie odnieśli sukcesy w konkursach o tematyce religijnej:

W XIV Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o Świętym Maksymilianie Kolbe Przemysław Gardias kl. Ia Tytuł finalisty

XIV Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o Świętym Maksymilianie Kolbe Zuzanna Kusiak kl.Ic Tytuł finalisty

VI Diecezjalny Konkurs Wiedzy o bł. Karolinie Kózkównej i św. Stanisławie Kostce całe podium należało do naszych licealistów: Anna Wójtowicz z kl.Ia3 zajęła I miejsce , na drugim był Kacper Osiński kl. IIa , trzecia była Karolina Fila Id3,piąta Małgorzata Staniak kl.Id3 i szósta Agata Malinowska kl.Ia3. Finalistką została także Zuzanna Kusiak kl.Ic.

Sukcesy sportowe naszych uczniów to przede wszystkim:

V miejsce w Wojewódzkim współzawodnictwie Sportowym Szkół Średnich w roku szkolnym 2018/2019.

dziewczęta mogą pochwalić się następującymi osiągnięciami:

– IV miejsce w Ogólnopolskiej Licealiadzie w Szkolnej Lidze LA dziewcząt

– I miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie w Unihokeju dziewcząt

– II miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie w Szkolnej Lidze LA dziewcząt

– V miejsce w Rejonowej Licealiadzie w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt

– II miejsce w Powiatowej Licealiadzie w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt

– I miejsce w Powiatowej Licealiadzie w Koszykówce dziewcząt

II miejsce Powiatowej Licealiadzie w Piłce Siatkowej dziewcząt

Chłopcy mają swoje osiągnięcia w następujących dyscyplinach:

– I miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie w Unihokeju chłopców

– VII miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie w Szkolnej Lidze LA chłopców

– I miejsceRejonowej Licealiadzie w Koszykówce chłopców

-II miejsce Rejonowej Licealiadzie w Piłce Siatkowej chłopców

– V miejsce Rejonowej LIcealiadzie w drużynowym Tenisie Stołowym chłopców

– I miejsce w Powiatowej Licealiadzie w Halowej Piłce Nożnej chłopców

– II miejsce w Powiatowa Licealiadzie w Drużynowym Tenisie Stołowym chłopców.

Dzieci nie przychodzą na świat z jasną i jednakową instrukcją obsługi – ani dla rodziców, ani dla nauczycieli, ani dla siebie samych. Właśnie dlatego tak ważne jest, żeby każdy mógł najpierw dobrze poznać siebie – zrozumieć się i zaakceptować. Nasz szkolny program Tutoringu wspiera ucznia w odkrywaniu swoich słabych i mocnych stron.

Uczniowie, którzy rozumieją swoje silne i słabe strony, mają poczucie własnej wartości, dzięki czemu na trudne sytuacje reagują bardziej konstruktywnie – wiedzą, co mogą zrobić, aby rozwiązać problem, mają strategię działania. Dzięki naszej pracy czujemy się (nieskromnie) współautorami sukcesów naszych uczniów.

Kochani, dziękujemy Wam za Wasze zaangażowanie, uśmiech i wspólnie spędzony czas.

I chociaż to tak nietypowy czas, cieszcie się ze świadectw z biało-czerwonym paskiem.
Drodzy Rodzice, żegnając się z Wami, pragniemy podziękować za życzliwość, każde dobre słowo i współpracę.

Życzymy Wam wszystkim, żebyście żyli w dobrych i spokojnych czasach.

info i fot.: I LO Staszic