Szachowe mistrzostwa Krężnicy Jarej

Krężnica Jara

Reklamy

W sobotę, dnia 20 lutego 2010 r. odbyły się II Szachowe Otwarte Integracyjne Mistrzostwa Krężnicy Jarej. Świetnie w nich spisał się młodziutki mieszkaniec Hrubieszowa Bogumił Jakubowski zajmując drugie miejsce na podium.

***

Rocznik 2001 i młodsi

1. Węgrzyniak Paweł MKS „Huragan” Międzyrzec P. 6.5 pkt.
2. Jakubowski Bogumił Hrubieszów 6.0
3. Madej Natalia UKS GIM Dwójka Tomaszów L.5.5
4. Kwiecień Kacper MDK 3 Lublin 5.0
5. Ziółek Lubomir Krężnica Jara 5.0
6. Łagowski Mateusz UKS „Astra” Leśniowice 5.0

Udział wzięło 36 osób

Bogumił wygrał 6 pojedynków, uległ tylko zwycięzcy.

Z encyklopedii internetowej „Wikipedia”

Krężnica Jara

Miejscowość w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie lubelskim, w gminie Niedrzwica Duża. W Krężnicy Jarej znajduje się Zespół Szkół. Szkoła podstawowa im. Żołnierzy Bohaterów Armii Krajowej i gimnazjum. We wsi mieści się dużo stawów i płynie przez nią rzeka Krężniczanka (Nędznica). Dziedzicami Krężnicy Jarej była rodzina Witaniowskich.

Miejscowość jest interesująca przede wszystkim pod względem archeologicznym. Pierwsze badania przeprowadził w 1921 roku Michał Drewko, ówczesny Państwowy Konserwator dla Zabytków Przedhistorychnych na okręg lubelski. Wykopaliska podjęte w 1947 roku przez Stefana Noska z Zakładu Prehistorii UMCS, kontynuowane w latach 1949-1950 wykazały istnienie osad ludności kultury pucharów lejkowatych. Wśród licznych zabytków dominowały fragmenty naczyń, wyrobów ceramicznych oraz narzędzi krzemiennych. Symbolem odkryć w Krężnicy stała się figurka dwóch wołów sprzęgniętych jarzmem.

Opracował – mak

_________________________________________________

Na zdjęciu – Utalentowany szachista z Hrubieszowa, uczeń SP nr 2 – Bogumił Jakubowski (zdjęcie ze strony LZSz.)

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2010