Szampony do włosów farbowanych

Muszę pomyśleć o kupnie szamponu – co to oznacza? Być może dla wielu osób sytuacja jest bardzo prosta, ale to tylko pozory. Znalezienie odpowiedniego szamponu może sprawiać mniejsze lub większe problemy. Najoględniej rzecz ujmując, szampon szamponowi nierówny i ten tekst będzie tego dowodem (poniekąd). Mówiąc wprost – temat tego tekstu to szampony do farbowanych włosów.

 

Co można powiedzieć o farbowaniu włosów?

Zanim powiemy sobie o wyborze szamponu, skupmy się na efekcie, efekcie farbowania. Warto zadać sobie pytanie, co mogę powiedzieć o farbowaniu włosów?
Nie ulega wątpliwości, że jest to zabieg, który dość mocno ingeruje w skórę głowy (w innym razie nie byłoby szamponów do farbowanych włosów, a w każdym razie można tak przypuszczać). Przechodząc od razu do sedna problemu – konieczne jest zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Bez dobrej pielęgnacji włosy staną się przesuszone i matowe. Co więcej, to nie wszystko, nie można wykluczyć, że włosy zaczną się puszyć i staną się łamliwe.
Jak pewnie się domyślasz (wszak wiedza ekspercka nie jest wymagana), duże znaczenie ma wybrana farba. Farby niezbyt dobrej jakości mogą się szybko wypłukiwać, natomiast szybkie wypłukiwanie jest równoznaczne ze stopniową utratą koloru.

Czas zdefiniować, czym jest właściwa pielęgnacja. To kluczowe, kiedy celem jest znalezienie szamponu. Krótko mówiąc – trzeba pamiętać o intensywnym odżywieniu, ochronie koloru oraz nawilżeniu i wygładzaniu. Warto jeszcze do tego dodać naturalność – rozejrzyj się za naturalnymi szamponami.
Niektórzy mogą też powiedzieć, że istnieje zależność między farbami chemicznymi a dalszym stosowaniem chemicznych kosmetyków. Maksymalnie upraszczając, w razie zastosowania farby chemicznej, nie rozglądaj się za chemicznymi kosmetykami.

Warto również powiedzieć o tym, że naturalne szampony to po prostu inwestycja w przyszłość (blask i kolor na dłużej). Gdyby zależało Ci na wyjaśnieniach, spójrz na składniki. Kto wie, być może przeczytasz o wosku pszczelim czy oleju z nasion żurawiny?

Szampony do włosów farbowanych – gdzie szukać?

Zastanawiasz się nad tym, gdzie należy szukać szamponów do włosów farbowanych? W dużym uproszczeniu, szampony powinny znaleźć się w każdym sklepie fryzjerskim. Rzecz jasna teoria może jednak mijać się z praktyką. Poza tym znalezienie szamponu nie musi oznaczać znalezienia dobrego szamponu.

Jeśli chodzi o przykłady, na pewno warto zwrócić uwagę na otowlosy.pl i twojewlosy.pl. W obu sklepach można znaleźć szampon do włosów farbowanych. Istotne jest też to, że mowa o sklepach, które są przygotowane na wiele. Można przypuszczać, że oferty powinny zaspokoić wszelkie oczekiwania.
Jeżeli zależy Ci na konkretach, najlepsze wyjście to zapoznanie się z dostępnymi produktami.

Trzeba też mieć na uwadze, że farbowanie włosów to nie wszystko, na czym należy się skupiać. O włosy należy dbać zawsze i to bez względu na okoliczności. Zresztą wystarczy popatrzeć na oferty sklepów fryzjerskich (choćby tych dwóch wymienionych wcześniej). Troska o włosy może mieć związek z koniecznością zakupu różnych produktów.

 

(tekst i fot. mat. partnera)