8 grudnia 2023

Szczęśliwy finał samotnego spaceru 3-letniej dziewczynki

Wczoraj policjanci zostali poinformowani przez dwoje hrubieszowian, że gdy jechali ul. 3-go Maja zauważyli idącą chodnikiem małą dziewczynkę, bez żadnego nadzoru opiekunów. Zaopiekowali się 3-latką do momentu przybycia policjantów. Dziewczynka na pytanie gdzie mieszka sama poprowadziła mundurowych w kierunku domu.

Reklamy

Wczoraj przez godziną 20:00 hrubieszowscy policjanci zostali telefonicznie powiadomieni przez jednego z mieszkańców miasta, że gdy jechał z żoną jedną z głównych ulic Hrubieszowa zauważył jak małe dziecko, idzie chodnikiem bez żadnego nadzoru opiekunów.
 
Małżeństwo zatrzymało się przy dziewczynce i zaopiekowało się nią do momentu przybycia policjantów.
Dziewczynka nie chciała powiedzieć jak się nazywa, jednak kiedy policjant spytał gdzie mieszka, dziecko samo zaczęło prowadzić do pobliskich zabudowań. Na miejscu na 3-latkę czekała zniecierpliwiona babcia, która mówiła, ze od około pół godziny szuka wnuczki, gdyż ta niepostrzeżenie wyszła z domu.
 
Na uznanie zasługuje tu postawa zgłaszających, którzy zainteresowali się samotnie spacerującym dzieckiem i niezwłocznie powiadomili o tym fakcie Policję.
 
Policjanci apelują, aby zwracać szczególną uwagę na to gdzie bawią się nasze pociechy. Maluchy ciekawe świata, mogą być nieświadome zagrożeń, jakie mogą je spotkać. Bezwzględną rolą opiekunów jest dbanie o bezpieczeństwo dzieci. Czasem chwila naszej nieuwagi, roztargnienie mogą skończyć się tragicznie.
 
 
 
Źródło: KPP w Hrubieszowie (EK)