Szkolą nauczycieli

Spotkanie z p. Dariuszem Jagiełło odbyło się w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Hrubieszowie. Nauczyciele z powiatu hrubieszowskiego mogli zapoznać się z bogatą ofertą publikacji proponowanych przez Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON.

Reklamy

Można było również zgłosić swoje uwagi lub zadać pytanie przedstawicielowi wydawnictwa.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 50 osób. Wszak sukces nauczyciela, to sukces jego ucznia.

Najliczniejszą grupę stanowili pedagodzy z Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie.
Opr.: D.B.

***

OPERON w Bibliotece Pedagogicznej

12 marca 2008 r. Biblioteka Pedagogiczna w Hrubieszowie gościła przedstawiciela Wydawnictwa Pedagogicznego „OPERON” oraz nauczycieli powiatu hrubieszowskiego.
Spotkanie miało charakter metodyczny. Wzięło w nim udział 50 nauczycieli: gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Przedstawiciel wydawnictwa „OPERON”, Dariusz Jagiełło zaoferował nauczycielom publikacje metodyczne, udostępniając najnowsze zestawy podręczników i inne materiały edukacyjne.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się programy: „Egzamin gimnazjalny z Operonem”, „ Matura z Operonem”.

Nauczyciele otrzymali egzemplarze testów dla gimnazjalistów i maturzystów. Zaprezentowane zostały także: „Kalendarz przygotowań do egzaminu gimnazjalnego” oraz „Kalendarz przygotowań do matury”.

Spotkanie z „OPERONEM” było również okazją do pokazania działalności Biblioteki Pedagogicznej. Jej kierowniczka Elżbieta Bednarek, dziękując zgromadzonym gościom
za przybycie, zachęcała do zapoznania się z ofertą edukacyjną swojej placówki.

Pracownicy biblioteki przygotowali zestawienia bibliograficzne do aktualnych tematów, związanych z nauczaniem i wychowaniem młodzieży szkolnej. Oglądając urządzone w bibliotece wystawy książkowe, nauczyciele mieli okazję zapoznać się z najnowszą literaturą pedagogiczno-psychologiczną. Każdy z uczestników spotkania otrzymał pakiet promocyjny z drukami informacyjnymi o bibliotece.
Była też chwila na filiżankę kawy i słodki poczęstunek.

Opracowała:
Joanna Raczyńska,
nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej
w Zamościu Filii w Hrubieszowie.

zobacz zdjęcia >>