Szkoła wyższa? Czemu nie???

Z podsumowania sondy wynika, że 67 procent ankietowanych nie ma nic przeciwko temu, żeby w Hrubieszowie powstała szkoła wyższa.

Reklamy

br />Być może przekona to zarządzających powiatem, że faktycznie lepiej utworzyć na naszym terenie taką szkołę, niż cały czas spoglądać na Zamość i Chełm.

Wiadomo, że jeśli utworzymy szkołę wyższa, to dyplom w niej uzyskany nie będzie tym z najwyższej półki. Nie będzie nawet tym z półki średniej. Ale czy takimi są papiery uzyskane w ościennych miastach?

Jeśli ktoś powie, że tak, to mu szczerze gratuluję.

Czy więc nie lepiej mieć tej samej miary uczelnię u siebie? Żeby nasza młodzież, ta którą i tak nie stać na wyjazdy, studiowała na miejscu? Bo przecież wiadomo, że gra nie idzie o tych młodych ludzi, których rodziców stać na wysłanie dzieci do wielkich miast na dobre uczelnie. Chodzi o młodzież, której nie stać nawet na studiowanie choćby w Zamościu. Być może kończyła by ona studia, gdyby tylko uczelnia była na miejscu?

Z tym dylematem pozostawiam jednak władze powiatu, bo do nich należy decyzja.

Przypomnę jedynie na koniec, że przekwalifikowanie którejkolwiek szkoły ponadgimnazjalnej w uczelnię wyższą rozwiązałoby również kłopot dziury budżetowej szkolnictwa średniego.