Szkolenie dla urzędników w hrubieszowskim ZUS

Przy zakładaniu działalności gospodarczej w urzędzie miasta i gminy można na miejscu załatwić formalności związane ze zgłoszeniem do ubezpieczeń. Dlatego ZUS organizuje dla urzędników szkolenia, by mogli jak najlepiej wesprzeć przedsiębiorców w wypełnianiu dokumentów ubezpieczeniowych po zmianach wprowadzonych Konstytucją Biznesu.

Reklamy

 

Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników urzędów miast i gmin, którzy prowadzą Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Na spotkaniu dowiedzą się, jak należy poprawnie wypełniać różne dokumenty zgłoszeniowe, które przedsiębiorca może dołączyć do  wniosku o wpis do CEIDG.

Co ważne szkolenie uwzględni zmiany, jakie zaszły w przepisach w ostatnim czasie, wprowadzone tzw. Konstytucją Biznesu. Chodzi między innymi o „ulgę na start”, czyli półroczne zwolnienie ze składek na ubezpieczenia społeczne. Żeby z niego skorzystać, trzeba to odpowiednio zgłosić w dokumentach ubezpieczeniowych. Będzie też mowa o zmienionych zasadach zawieszania działalności gospodarczej.

Bezpłatne szkolenie odbędzie się między innymi 20 sierpnia w Inspektoracie ZUS w Hrubieszowie, przy ul. 3 Maja 8a. Początek o godz. 11.00. Organizatorzy przyjmują zgłoszenia pod numerem telefonu 84 696 20 13, wew. 109.

Ze szkolenia można również skorzystać w Janowie Lubelskim (31 lipca), Tomaszowie Lubelskim (10 sierpnia), Zamościu (13 sierpnia), Biłgoraju (27 sierpnia), Chełmie (29 sierpnia) i Krasnymstawie (29 sierpnia).

 

źródło: ZUS