Szkolenie JS 2020 w Hrubieszowie

W dniach 19-20 II 2010 r. odbyły się wspólne zajęcia Jednostki Strzeleckiej 2020 z Hrubieszowa oraz JS 2019 w Tomaszowie Lubelskim. Celem dwudniowych zajęć było zapoznanie z podstawami CQB (walki w pomieszczeniach/na małym dystansie), wymiana doświadczeń, zgranie obu JS, a także zapoznanie z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Reklamy

***

Pierwszego dnia strzelcy poznawali sposoby wchodzenia i „czyszczenia” pomieszczeń, postawy strzeleckie i poruszanie się w budynkach, Zajęcia zakończyły się małym sprawdzianem umiejętności i połączeniu całej nabytej wiedzy.

Wieczorem tego samego dnia strzelcy z obu jednostek mieli przyjemność na własne oczy zobaczyć a także rozebrać i poćwiczyć z bronią na co dzień nie spotykaną, w ich normalnym szkoleniu, taką jak:
– Karabinek szturmowy M4A1
– Karabin Gewehr 3 (G3),
– Pistolet Colt M1911
– Pistolet HK USP

Drugiego dnia do zajęć dołączył d-ca JS 2020 sierż. Jakub Zachaj. Rozwijaliśmy zagadnienia poruszone pierwszego dnia, wzbogacając je o reakcje na kontakt cywil/przeciwnik. Strzelcy uczyli się procedur na wypadek tego typu scenariusza. Jak się okazało najtrudniejszym elementem jest identyfikacja celów podczas dynamicznych działań. Całość zakończyła się ponownie sprawdzianem polegającym na oczyszczeniu trzypiętrowego budynku. Prowadzący zajęcia sierż. Mateusz Markowicz podsumował zajęcia, iż wypadły bardzo dobrze.

Na zakończenie sierż. Jakub Zachaj przeprowadził zajęcia z taktyki czerwonej (czyli udzielaniu pierwszej pomocy na polu walki). Zapoznawał nas ze sprzętem używanym przez ratowników medycznych, algorytmach udzielania I – wszej pomocy, pokazywał techniki wykonywania zabiegów.

Tego typu zajęcia będą odbywać się przynajmniej raz w miesiącu.

Podziękowania !

W tym miejscu chcielibyśmy skierować serdeczne podziękowania dla sierż. ZS Mateusza Markowicza za poświęcony czas i przekazaną wiedzę!

Zapraszamy również na strony, gdzie będzie można obejrzeć więcej zdjęć
www.jednostkastrzelecka2020.yoyo.pl
www.strzelec.tomaszow.info

Wiadomości uzyskane od
z-cy d-cy ds. logistyki St. Strz. ZS w Hrubieszowie Łukasz Słupski
Opracował – mak

_________________________________________________

zobacz zdjęcia »

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2010