Szkolenie kondycyjne i ćwiczenie taktyczno – specjalne

Żołnierze hrubieszowskiego 2 pułku rozpoznawczego uczestniczyli w zgrupowaniu kondycyjnym w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo – Kondycyjnym „GRONIK” Zakopane oraz w ćwiczeniu taktyczno – specjalnym pod kryptonimem ŻBIK-12.

Reklamy

Szkolenie kondycyjne – Zakopane

W dniach 6 – 12 maja 2012 roku żołnierze 2 pułku rozpoznawczego uczestniczyli w zgrupowaniu kondycyjnym w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo – Kondycyjnym „GRONIK” Zakopane. Zgrupowanie kondycyjne miało na celu przygotowanie reprezentacji pułku do zawodów użyteczno – bojowych pododdziałów rozpoznawczych Wojsk Lądowych, które odbędą się w dniach 14 – 16 czerwca 2012 roku na poligonie w Drawsku Pomorskim. Koordynatorami przygotowań kondycyjnych reprezentacji pułku do zawodów są: Szef Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu mjr Dariusz Wyżyn oraz instruktor chor. Waldemar KOGUT.

Ćwiczenie taktyczno – specjalne ŻBIK

W dniach 14 – 18 maja 2012 roku żołnierze 4 kompanii rozpoznawczej uczestniczyli w ćwiczeniu taktyczno – specjalnym pod kryptonimem ŻBIK-12. Ćwiczenie odbywało się na bazie OSPWL Nowa Dęba oraz na przykoszarowym placu ćwiczeń w Hrubieszowie. W trakcie ćwiczenia zespół kontrolny sztabu pułku oceniał umiejętności żołnierzy w wykonywaniu zadań bojowych i rozpoznawczych. Szef Sztabu Pułku ppłk Wiesław TELACKI bardzo wysoko ocenił umiejętności zwiadowców 4 kompanii rozpoznawczej.

 

Źródło: 2pr