Szkolenie „Strzelców”

HrubieszówMajdan Sopocki

Reklamy

W dniach 12-14 XII 2008 r. w miejscowości Majdan Sopocki odbyło się zgrupowanie strzeleckie zorganizowane przez JS 2019 Tomaszów Lubelski. W szkoleniu wzięło udział 25 strzelców z jednostek 2019 Tomaszów Lubelski, 2020 Hrubieszów, 5001 Warszawa i JS Ostrołęka.

Ćwiczono podstawy posługiwania się bronią palną, wchodzenia do i przeszukiwania pomieszczeń, taktykę zieloną (znaki dowodzenia, szyki, reakcja na kontakt, zdobywanie punktów oporu), taktykę zatrzymywania pasażerów pojazdów. Głównym ćwiczeniem było nocne zdobycie strategicznego punktu oporu. Na zgrupowanie zaplanowano również ćwiczenia wysokościowe z zastosowaniem technik alpinistycznych, lecz z braku czasu się nie odbyło.

Reklamy

W niedzielę zakończono szkolenie apelem podsumowującym, trzej najbardziej wyróżniający się strzelcy dostali w nagrodę apteczki osobiste ufundowane przez firmę Janysport:

Strz. Wójtowicz – JS 2019 Tomaszów Lubelski
Strz. Słupski – JS 2020 Hrubieszów
Strz. Orman – JS 5001 Warszawa

Jest nadzieja, że na następne szkolenie przyjedzie jeszcze więcej strzelców z innych jednostek. Na wiosnę zaplanowano działania wysokościowe. Więcej zdjęć na www.strzelec.tomaszow.info >>

***************************************************

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku
czytelnikom i redaktorom LubieHrubie
życzy w imieniu całej JS 2020
z-ca d-cy ds. logistyki strz. ZS Łukasz Słupski

***************************************************

Opracował – mak

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow 2008-12-23