Szkolne Koło PCK Zespołu Szkół nr 3: Apetyt – czy jesteśmy jego niewolnikami?

Nie jesteśmy głośni jak Greenpeace. Nasze akcję są może mniej spektakularne, gdyż naszych „aktywistów” nikt nie aresztuje. O nas w mediach cisza!

Reklamy

Nie wywieszamy transparentów na najwyższych budowlach świata, nie przykuwamy się łańcuchami do drzew. Działamy z głową i rozsądnie, gdyż zależy nam na skuteczności! Przekonujemy opornych konkretnymi argumentami, bez odwoływania się do złych emocji, a nasze prozdrowotne i proekologiczne działania w szkole zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Uczniowie i nauczyciele nigdy nie przechodzą obojętnie obok organizowanych przez nas akcji.

Tak też było i tym razem, gdy pod hasłem „Apetyt – czy jesteśmy jego niewolnikami?” zorganizowaliśmy obchody Światowego Dnia Żywności. Z tej okazji przygotowaliśmy stoisko, na którym rozdawane były owoce, zdrowe i smaczne owsiane przekąski (ciastka). Można też było poznać swój współczynnik BMI. Przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem całej szkolnej społeczności, a wszyscy odwiedzający nasze prozdrowotne stoisko chętnie korzystali z możliwości zjedzenia zdrowego drugiego śniadania.

Tym, którzy przyczynili się do przygotowania tych obchodów – zarówno poprzez plakaty i ulotki informacyjne, przyniesienie owoców, jak i upieczenie ciastek – serdecznie dziękujemy.

 

Zdjęcia:

http://www.zsnr3.pl/photogallery.php?album_id=353

 

Szkolne Koło PCK Zespołu Szkół nr 3

Info i fot. ZS nr 3