Szkolne radio RTM – Staszic

Szkolne Radio Zespołu Szkół Nr 2 "RTM-Staszic" po raz pierwszy na antenie Hrubieszowskiej Telewizji Kablowej zaprezentuje dźwiękową relację ze Studniówki 2007r.

Reklamy

Tradycyjny bal maturzystów odbył się 6 stycznia 2007 r. w hali HOSIR. Bawili się na nim maturzyści z sześciu klas wraz dyrekcją, gośćmi i gronem pedagogicznym.

Reporterzy Szkolnego Radia RTM-Staszic przygotowali reportaż z przygotowań do studniówki i z uroczystego balu. Są tam wywiady z uczestnikami balu, oraz rejestracja przebiegu otwarcia balu i występu kabaretu studniówkowego.

Relacja ze studniówki odbędzie się na antenie Hrubieszowskiej Telewizji Kablowej 2 lutego po Teleexpresie. Przypomnimy o tej emisji i ewentualnej powtórce na łamach lubiehrubie.pl.

Reporterami radia są uczniowie Liceum, opiekę nad Radiem sprawują profesorowie: Dorota Sędłak i Stanisław Nowak.

Szkolne Radio "RTM-Staszic" działa w Zespole Szkół Nr 2 od grudnia 2005 r. Audycje realizowane są przy pomocy własnego sprzętu reporterskiego i gościnnie w studio "Radia School" w Zespole Szkół Nr.1.

Aktualnie pracuje druga zmiana ekipy radiowej w składzie:
Weronika Czarnota
Angelika Greniuk
Paweł Antoszek
Artur Wojczuk

Zastąpili oni pierwszych radiowców, a byli nimi:
Paweł Błaszczak, Jakub Tujaka i Marcin Kobyłka

Od zawsze szkolne i studenckie radia były wylęgarnią talentów radiowych. Raz nawiązany kontakt z mikrofonem pozostawał na całe życie. Tak właśnie rozpoczynali swoja karierę tacy mistrzowie sztuki radiowej między innymi jak: Adam Tomanek, Jerzy Janiszewski, Marek Niedźwiecki, Wiesław Molak.

Ambicją dziennikarzy radia RTM-Staszic jest jak najpełniejsze dokumentowanie dźwiękowe życia własnej Szkoły, a w przyszłości i miasta.

tekst – SN