Szkolnictwo zawodowe priorytetem w roku szkolnym 2014/2015

Czas na odbudowę szkolnictwa zawodowego – to cel Roku Szkoły Zawodowców. Hasło ma zwrócić uwagę na szczególnie istotne kwestie i zmotywować szkoły do pracy w określonym kierunku. W obecnym roku szkolnym położono nacisk na kształcenie zawodowe.

Reklamy

 

Priorytetem jest dopasowanie kształcenia zawodowego do rynku pracy, pomoc uczniom w planowaniu kariery edukacyjno-zawodowej oraz podniesienie atrakcyjności kształcenia zawodowego.

Od początku roku szkolnego 2014/2015 Młodzieżowe Centrum Kariery w Hrubieszowie współpracuje z Zespołem Szkół Numer 1. Raz w miesiącu w klasach wielozawodowych, do których uczęszczają również uczestnicy hrubieszowskiej grupy wychowawczej Hufca Pracy w Chełmie, odbywają się zajęcia z doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery.

Realizowany program z cyklu „Vademecum kariery” obejmuje tematy zajęć, które mają na celu nauczyć aktywnych metod poszukiwania pracy oraz przygotować przyszłych absolwentów do wejścia na rynek pracy.

24 lutego 2015 roku w ZS nr 1 odbyły się zajęcia warsztatowe, na których młodzież dowiedziała się jak prawidłowo sporządzić dokumenty aplikacyjne, a każdy uczeń stworzył własne Curriculum Vitae (CV).

Na zajęciach panowała miła i przyjazna atmosfera.

 

 

Malwina Filańska Marcych