Szkolny Tydzień Profilaktyki w ZS nr 1

Za nami „Szkolny Tydzień Profilaktyki”. To cykliczna inicjatywa, której celem jest zapobieganie i przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom społecznym oraz kształtowanie postaw i zachowań prospołecznych.

Reklamy

W tym roku do wspólnych działań zaprosiliśmy wykładowców z Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu, którzy podzielili się z młodzieżą swoją rozległą wiedzą.

O tym, „Co robić, aby być młodym na starość?” opowiedziała dr nauk med. i nauk o zdrowiu – Pani Maria Dorota Kwika.

Dr inż. Pani Agata Waszek podczas kilku spotkań zaprezentowała następujące tematy: „Fake news i infoetyka”, „Wpływ cyfryzacji na funkcjonowanie pokolenia C” oraz „Pokolenie C wyznacza przyszłość – styl życia”, a mgr pielęgniarstwa – Pan Grzegorz Wojdyła wygłosił wykład: „Uzależnienia, czy daleka do nich droga?”

W spotkaniach on-line uczestniczyła młodzież z klas: I Tc, I Ta, II Ta, I b, III Tb, II T5f, II Tc, II d, III Tc i III Ta.
Dodatkowo nasi nauczyciele: Magdalena Jędruszczak, Alicja Ryszkiewicz, Iwona Korońska i Daniel Buchowiecki, którzy prowadzą zajęcia rewalidacyjne przygotowali materiały związane z dysleksją, dyskalkulią, autyzmem i zespołem Aspergera, aby w ramach dzielenia się wiedzą przybliżyć innym nauczycielom różnego rodzaju problemy i dysfunkcje z jakimi zmagają się uczniowie.

Dziękujemy Bartłomiejowi Kusiakowi – nauczycielowi informatyki za techniczne wsparcie.

Zespół Wychowawców Klasowych


fot. ZS nr 1


Zobacz też:

Człowiek orkiestra – wywiad z absolwentem ZS nr 1 w Hrubieszowie – ZDJĘCIA

Człowiek orkiestra – wywiad z absolwentem ZS nr 1 w Hrubieszowie – ZDJĘCIA

LubieHrubie na YouTube