Szlachetna Paczka Hrubieszów i Okolice poszukuje darczyńców!

Drogi Darczyńco dołącz do www.szlachetnapaczka.pl i spraw aby w tym roku dzięki Tobie… zmienił się czyjś cały świat. Jeszcze dziś możesz pomóc, pomożesz?

Reklamy

7 rodzin z Rejonu Hrubieszów i Okolice wciąż nie ma darczyńców. Do 7 grudnia 2012r., możesz wybrać rodzinę z rejonu Hrubieszów i Okolice, i przygotować konkretną pomoc. Sam lub przy wsparciu rodziny, kolegów. Możesz zostać bohaterem i zmieniać świat na lepsze.

Możesz też wesprzeć Szlachetną Paczkę w HDK na HAPPENINGACH.

4 grudnia 2012r., w godzinach 9:00-13:00 w ramach projektu „SOLIDARNI w DZIAŁANIU” i 6 grudnia 2012r., w godzinach 16:30-18:00 ramach imprezy „MIKOŁAJ w HDK”.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki będą zbierać dary i kwestować. Przyjdź i przynieś: żywność trwałą, słodycze, środki czystości, pomoce szkolne, zabawki, drobne upominki i ubrania nowe lub używane (dobrej jakości i niezniszczone).

 

Jak zostać darczyńcą i sprawić, że ktoś poczuje się wyjątkowy?

Wejdź na stronę http://www.szlachetnapaczka.pl. i kliknij w link – WYBIERZ RODZINĘ. Następnie: WYBIERZ WOJEWÓDZTWO – Lubelskie – z listy lub na mapie.
Kolejny krok to : WYBIERZ MAGAZYN – Hrubieszów – ul. Zamojska 18a.
Do magazynu przypisana jest lista rodzin z Hrubieszowa i okolic. Po kliknięciu na MAGAZYN – HRUBIESZÓW wyświetlą się informacje, jak do niego dojechać, w jakich dniach i godzinach będzie otwarty. Zaznacz wybrany magazyn i kliknij w przycisk DALEJ na dole strony.
Nastąpi wtedy PRZEDSTAWIENIE RODZINY Z WYBRANEGO MAGAZYNU. Z listy znajdującej się poniżej, WYBIERZ RODZINĘ, dla której przygotujesz pomoc.

Rodziny są włączane do projektu ze względu na kryterium pomagania – wśród nich są m. in. choroba lub niepełnosprawność, starość i samotność, a także nieszczęśliwe zdarzenie losowe.

Możesz wyszukać rodzinę wskazując przyczynę, ze względu na którą rodziny zostały włączone do projektu.

Przed dokonaniem wyboru powinieneś dokładnie zapoznać się z listą potrzeb konkretnej rodziny. Aby to zrobić przejdź do kolejnego kroku – kliknij ZOBACZ PEŁNY PROFIL RODZINY. Nie jest to jednoznaczne z ostatecznym wyborem rodziny. Za pomocą przycisku WRÓĆ możesz cofnąć się do poprzedniego kroku, aby zobaczyć inne rodziny.

Uwaga! Ostateczną decyzję o wyborze rodziny podejmiesz w PIĄTYM KROKU.

Przejście dalej nie oznacza, że rodzina została wybrana. W każdym momencie możesz wrócić do poprzedniego kroku i wybrać inną rodzinę.

Jak już się zdecydowałeś i wybrałeś rodzinę z anonimowej internetowej bazy to jesteś – Darczyńcą. Wolontariusz opiekujący się wybraną rodziną udzieli Ci niezbędnych wskazówek dotyczących przygotowania paczki. Przygotuj paczki według potrzeb rodziny. Pomoc jest odpowiedzią na konkretne potrzeby rodziny, nie jest podarowaniem tego co zbywa, rzeczy w paczce powinny być nowe lub przynajmniej sprawne i niezniszczone. Do paczki oprócz artykułów podstawowych należy włożyć drobny upominek, który sprawi, że obdarowana osoba poczuje się wyjątkowa.

W dniu finału 8-9 grudnia 2012r. zapraszamy Cię do dostarczenia paczki do magazynu znajdującego się w Rejonie Hrubieszów i Okolice w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie ul. Zamojska 18 a, 22-500 Hrubieszów, budynek B. W godzinach 9:00- 17:00 będzie czekał wolontariusz, który zawiezie paczkę do rodziny, a następnie podzieli się z darczyńcą emocjami, jakie towarzyszyły otwieraniu podarunków.

„Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze” – to hasło tegorocznej SZLACHETNEJ PACZKI. To nie peleryna czy super siła czyni człowieka Bohaterem. Zrób Paczkę jeszcze dziś – Sam, z rodziną, znajomymi, kolegami z pracy, szkoły, podwórka. Spraw, aby przed świętami Bożego Narodzenia dzięki Tobie… zmienił się czyjś cały świat.

 

Beata Tomaszczuk
Lider Szlachetnej Paczki
Rejonu Hrubieszów i Okolice