Szlachetna Paczka już po raz 4. w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie

Już po raz czwarty Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie angażuje się w XIV edycję ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA, udostępniając szkołę jako zaplecze logistyczne.

Reklamy

 

Beata Tomaszczuk – nauczyciel i koordynator Szkolnego Klubu Wolontariatu Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie, również po raz czwarty  przyjęła rolę Lidera Rejonu Szlachetnej Paczki Hrubieszów i Okolice w którego zasięg wchodzi cały powiat hrubieszowski.

Tegoroczną drużynę SuperW, tworzą wolontariusze weterani z poprzednich edycji: Paulina Bogucka, Marta Szpinda i Anna Sioma-Krempla (czwarty rok w Paczce) Joanna Kozak, Aleksandra Kamińska (trzeci rok w Paczce), Joanna Koszerny Gabriela Garncarz, Małgorzata Cios, Natalia Baran, Ewa Wąsowicz, Paweł Walencik, Małgorzata Zubko, Sylwia Nizio i Patryk Oleszczuk, Marzena Winnicka (drugi rok w Paczce) i nowi – osoby dorosłe: Katarzyna Fiałkowska, Rafał Machometa i uczniowie technikum: Piotr Niedźwiedź, Jagoda Szostak, Paulina Szady, Edyta Ufnal, Anita Szopińska, Monika Śmiech, Katarzyna Drewniak, Angelika Jeleń, Katarzyna, Aleksandra Drewniak, Iza Tomaszewska, Monika Skindzier, Alicja Puchala i Agnieszka Małyska.

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom, które z różnorodnych przyczyn znalazły się w trudnej sytuacji materialnej.  Projekt, który łączy biednych i bogatych, a zarazem inspiruje ludzi do walki z biedą i trudnościami, daje impuls do zmian. Nam, wolontariuszom zależy na ludziach z naszego Rejonu. Liczy się dla nas każdy człowiek, który dzięki Paczce „wstanie z kolan i chce wygrywać swoje życie”.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki Rejonu Hrubieszów i Okolice spotkają się z potrzebującymi w ich domach, zdiagnozują sytuację i podejmą decyzję o włączeniu rodziny do projektu.

Zapraszam wszystkich mieszkańców powiatu hrubieszowskiego do włączenia w naszą akcję oraz przygotowania konkretnej pomocy dla jednej z potrzebujących rodzin. Aby to zrobić należy wejść na stronę: www.szlachetnapaczka.pl i wybrać rodzinę. Baza rodzin będzie otwarta 22 listopada 2014 r. Dzięki Tobie ktoś poczuje, że jest ważny i poradzi sobie w życiu!

 

 

Tomaszczuk Beata

Lider  Szlachetnej Paczki Rejonu Hrubieszów i Okolice

fot. Marta Szpinda