Szlachetna Paczka po raz czwarty w Hrubieszowie – zostań darczyńcą!

W sobotę 22 listopada 2014r. na stronie www.szlachetnapaczka.pl otwarcie bazy rodzin włączonych do projektu. Każdy będzie mógł zapoznać się z listą rodzin z Rejonu Hrubieszów i Okolice, którym w tym roku może pomóc i sprawić aby ich święta Bożego Narodzenia był piękniejsze.

Reklamy

 

„Projekt Szlachetna Paczka po raz pierwszy wystartował w Krakowie w 2000 roku. 14 lat temu. Grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzona przez ks. Jacka Stryczka przygotowała podarunki dla 30 rodzin. Teraz jest to już projekt ogólnopolski. W ubiegłym. roku paczki otrzymali mieszkańcy z ponad 500 miast i mniejszych miejscowości w całym kraju.” 

Rodziny, dla których zostaną przygotowane świąteczne paczki są wskazywane m.in. przez  przedszkola, szkoły, ośrodki pomocy społecznej, inne instytucje i osoby prywatne. Kategorie, którymi kierujemy się przy wyborze  rodzin do udzielenia  mądrej pomocy to: wielodzietność, choroba dziecka lub choroba członka rodziny, samotny rodzic, starość i samotność, nieszczęście np. pożar czy powódź. Wolontariusze odwiedzają rodziny i weryfikują zgłoszenia. Czy rodzina rzeczywiście potrzebuje pomocy, czy nie jest roszczeniowa itp.. Sprawdzają m.in. finanse. (Dochód w rodzinie nie może być wyższy niż 450 zł na osobę.) Jeżeli rodzina spełnia kryteria PACZKI wprowadzają dane do bazy i przygotowują krótką charakterystykę rodziny i jej najważniejsze potrzeby.

W Rejonie Hrubieszów i Okolice mamy już 50 rodzin, które przeszły weryfikację i zostały wpisane na listę potrzebujących.

W projekt Szlachetnej Paczki w naszym rejonie zaangażowało się 30 wolontariuszy.  Po otwarciu bazy rodzin w dniu 22 listopada 2014r. będziemy mieć tylko 3 tygodnie, aby wszystkie rodziny znalazły swoich darczyńców.

Darczyńcą może zostać każdy. Wystarczy wejść na stronę internatową www.szlachetnapaczka.pl., następnie wybrać województwo lubelskie i Rejon Hrubieszów i Okolice, znaleźć rodzinę, której chce się pomóc. Na stronie zostanie opublikowany opis sytuacji i lista najbardziej potrzebnych rzeczy, których dana rodzina potrzebuje.Do zrobienia tej konkretnej paczki rodzinie, możesz zaprosić przyjaciół, kolegów z pracy, sąsiadów.

 

Lider Szlachetnej Paczki

Rejonu Hrubieszów i Okolice

Beata Tomaszczuk