Szlachetna paczka Zakładu Karnego w Hrubieszowie [ZDJĘCIA]

Zakład Karny w Hrubieszowie, jak co roku, przyłączył się do udziału w akcji niesienia pomocy rodzinom w ramach „Szlachetnej Paczki”.

Reklamy

Istotą ogólnopolskiej akcji “Szlachetna Paczka” jest bezpośrednia pomoc osobom potrzebującym, rodzinom, których adresy pozyskiwane są przez działających lokalnie wolontariuszy.

Poziom ubóstwa w Polsce z roku na rok wzrasta. Aktualne dane mówią o 1,6 mln Polaków, którzy żyją w nędzy. Dodatkowo wysoka inflacja, która powoduje m.in. gigantyczne podwyżki cen wszystkich artykułów, przyczynia się do tego, że coraz więcej osób potrzebuje wsparcia.

Reklamy

­

Zakład Karny w Hrubieszowie, jak co roku, przyłączył się do udziału w akcji niesienia pomocy rodzinom w ramach „Szlachetnej Paczki”. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy i pracowników oraz związku zawodowego NSZZ Solidarność, działającego przy Zakładzie Karnym w Hrubieszowie, przygotowano paczkę dla Pani Jadwigi.

Odzew załogi okazał się na tyle duży, że w ciągu kilku dni udało się zebrać potrzebne rzeczy i przekazać „Szlachetną Paczkę”. Dodatkowo, w ramach zbiórki pieniężnej dla Pani Jadwigi, zostały wykupione obiady na najbliższe dwa miesiące.

Razem udało nam się sprawić, aby Pani Jadwiga poczuła, że nie jest sama i w ten wyjątkowy czas choć na chwilę zapomniała o codziennych kłopotach.

­

źródło i fot. ZK w Hrubieszowie / opr. mł. chor. Anna Malinowska-Niszta


Zobacz też:

Hrubieszów w zimowej szacie [ZDJĘCIA]

Hrubieszów w zimowej szacie [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →