21 maja 2024

Szóste miejsce na mistrzostwach Polski unihokeistów Grzesia Hrubieszów! [ZDJĘCIA]

Drużyna Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Grześ” Hrubieszów zajęła 6 miejsce w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Młodzików w Unihokeju.

W dniach 27-28.04.2024 roku w Gdyni odbył się turniej finałowy Mistrzostw Polski Młodzików w Unihokeju. W zawodach wystartowało 12 drużyn – 144 uczestników.

Rywalizacja pierwszego dnia toczyła się w dwóch grupach systemem „każdy z każdym” – w sumie do rozegrania było pięć meczy.

– Po pierwszym dniu rywalizacji, LUKS „Grześ” Hrubieszów zakończył zmagania grupowe na drugim miejscu. Oznaczało to rywalizację w drugim dniu turnieju o miejsca 1-6. Nasz cel został osiągnięty, pozostała walka o jak najlepsze miejsce, chociaż poprzeczka została zawieszona wysoko. Na trzy mecze, które rozegraliśmy w drugim dniu turnieju, nie udało się wygrać żadnego, mimo to turniej uważam za udany – podsumowuje rywalizację hrubieszowskiej drużyny trener Krzysztof Dąbrowski.

Czytaj: Hrubieszów: Grzesie zagrają w finale Mistrzostw Polski! [ZDJĘCIA]

– Drużynę na zawodach prowadzili byli zawodnicy LUKS „Grześ” Hrubieszów – Michał Jagiełło – jako zawodnik w roku 2011 wywalczył 4 miejsce w Finale
Mistrzostw Polski w kategorii – Junior Młodszy oraz Łukasz Brzycki – jako zawodnik w roku 2001 wywalczył 4 miejsce w Finale Mistrzostw Polski w kategorii – Młodzik. Teraz swoja wiedzę i doświadczenie mogli przekazać najmłodszym adeptom unihokeja z Hrubieszowskiego Klubu. Muszę przyznać, że robili to profesjonalnie, czas zatoczył koło – kiedyś sami siedzieli w strefie zmian słuchając wskazówek trenera. „Uczeń przerósł mistrza” – dodaje Krzysztof Dąbrowski.

Skład drużyny:

Patryk Brzycki, Filip Szumiło, Adam Kocaj, Kamil Bożek, Karol Szostakiewicz, Bartłomiej Lebiedowicz, Jakub Kapkin, Kajetan Majewski, Dawid Pawłowski, Wiktor Sulewski, Tomasz Puzio, Szymon Puzio – bramkarz.

Zobacz: Rewelacyjny turniej unihokeistów Grzesia [ZDJĘCIA]