Szukam informacji o Zespole Hallel

Poszukuję informacji na temat zespołu big beatowego HALLEL, który istniał na początku lat 80-tych przy Parafii Św. Mikołaja w Hrubieszowie.

Reklamy

Z informacji, jakie udało mi się uzyskać wiem, że zespół ten działał przy prężnie działającym wówczas młodzieżowym Ruchu Światło Życie „Oaza”, którego twórcą był Ks. Tadeusz Pajurek, który w latach stanu wojennego pomagał internowanym działaczom opozycji antykomunistycznej i ich rodzinom. Oaza była odpowiedzią na panujący wówczas system totalitarny i wiele młodzieży do niej należało. Zespół uświetniał Msze młodzieżowe, a podobno też i dziecięce. Ponoć też brał udział w festiwalach. W stanie wojennym w Kościele Św. Mikołaja były organizowane czuwania, w których Hallel brał udział. Nazwiska niektórych osób występujących w zespole to: Żołnierczuk, Dołba, Komosa, który grał na organach B11. 

Zapraszam do dzielenia się wiadomościami na temat zespołu „Hallel”. Choć zdaję sobie sprawę, że od czasu jego działalności minęło już ponad 30 lat. I wielu osób, które mogłyby pamiętać, nie ma już wśród nas, bądż dawno nie ma w Hrubieszowie. Ale Hallel pomimo wszystko wpisał się w historię zarówno naszego miasta, jak i Parafii Św. Mikołaja. Uważam że takie rzeczy powinny być udokumentowane i udostępnione dla obecnego pokolenia, jak i przyszłego.

Reklamy

Więc jeśli ktoś posiada jakieś materiały dotyczące tego zespołu np: zdjęcia, przekazy ustne, a nuż może jakieś nagrania, proszę o kontakt e-mailowy lub telefoniczny:

e-mail: lukaszmachulski@gmail.com

tel. 518 986 439

Po uzyskaniu tych informacji ukaże się stosowny artykuł poświęcony zespołowi Hallel.


Łukasz Machulski