Szukamy bohaterów! Zostań darczyńcą Szlachetnej Paczki w Rejonie Hrubieszów Północ

W Rejonie Hrubieszów Północ są jeszcze rodziny, które czekają na Darczyńców w ramach projektu Szlachetna Paczka. W tej edycji, w Rejonie Szlachetnej Paczki Hrubieszów Północ, nasi wolontariusze odwiedzili 132 rodziny w potrzebie.

Reklamy

 

Ponad siedemdziesiąt rodzin zostało zakwalifikowanych do projektu, jeszcze 17 z nich szuka bohaterów, którzy dadzą im lepszy start w święta Bożego Narodzenia. Ludzi, którzy przyniosą nadzieję, sprawią, że ich życie nabierze innego, lepszego wymiaru. Darczyńcą może zostać każdy. Najlepiej jednak zebrać rodzinę, znajomych, przyjaciół i wtedy wspólnie przygotować paczkę.

Ogólnopolski Finał Szlachetnej Paczki już w sobotę i niedzielę 10 -11 grudnia 2016r. Rodzinę, której potencjalni darczyńcy chcieliby pomóc, można wybrać pod linkiem:

http://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/action,step3,ids,5,sname,lubelskie,idw,167.html#position

 

*** 

 

Poniżej historia jednej z rodzin z naszego rejonu, która czeka na darczyńcę


Pani Jadwiga (63 l.) opiekuje się mężem Edwardem (66 l.).

Pani Jadwiga nie pracuje ze względu na chorobę męża, który przeszedł udar mózgu. Codziennie przychodzi do pana Edwarda pielęgniarka, która pomaga mu w codziennych czynnościach higienicznych, ponieważ pani Jadwiga sama jest po kilku operacjach i nie może dźwigać.

Pan Edward leży na łóżku i ze względów zdrowotnych nie za bardzo może wstawać.

Pani Jadwiga, pomimo choroby męża, nie poddała się, nie oddała go do domu opieki, tylko troskliwie zajmuję się swoim ukochanym. Z tego względu brakuje im pieniędzy, ale pani Jadwiga codziennie dba o Pana Edwarda: podaje mu jedzenie, pilnuje, aby nie miał odleżyn. Wiele innych osób w jej wieku już dawno by nie wytrzymało, tu jednak miłość jest silniejsza. 

Rodzina najbardziej potrzebuje ubrań na zimę, rzeczy składających się na wyposażenie mieszkania (takich jak kołdry, poduszki, koce, ręczniki), ale także środków czystości.

 

***

 

2 grudnia 2016 r. grupa wolontariuszy Rejonu Hrubieszów Północ próbowała znaleźć darczyńcę. Wolontariusze roznosili plakaty i ulotki informacyjne w celu zainteresowania lokalnej społeczności projektem. Opowiadali o Paczce i informowali, że magazyn Rejonu Hrubieszów Północ znajdować się będzie przy ul. Zamojskiej 18A, w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie, a Liderem Paczki w Rejonie Hrubieszów Północ jest Beata Tomaszczuk.

 

Wolontariusze Szlachetnej Paczki

Rejonu Hrubieszów Północ