Szybka pomoc w nagłej finansowej potrzebie

Pieniądze rządzą światem. Jest to niezaprzeczalny fakt, z którym musimy się pogodzić. Nie znaczy to jednak, że nie możemy racjonalnie nimi gospodarować. Jednak nawet przy dokładnym planowaniu wydatków zdarzają się sytuacje, gdy musimy sięgnąć po dodatkowe środki. Jednym ze sposobów ich zdobycia jest skorzystanie z sieciowych systemów pożyczek gotówkowych. Szybka gotówka przez Internet jest na wyciągnięcie ręki i wcale nie musi oznaczać wysokich opłat, niejasnych reguł i wpadania w pętlę zadłużenia. Jak każda inna forma pożyczania funduszy wymaga dokładnego przemyślenia i rozwagi.

Reklamy

Materiał reklamowy

 

Pomyśl, czego naprawdę potrzebujesz

Okres świąteczno-noworoczny to czas zwiększonych wydatków. Chcemy przygotować godne Święta, z suto zastawionym stołem, gdzie dla każdego znajdzie się coś dobrego. Nie oszczędzamy też na prezentach. Często te ostatnie kupujemy w ostatniej chwili, ulegając impulsom i mniej lub bardziej skutecznym namowom specjalistów od marketingu i reklamy. W rezultacie często wydajemy znacznie więcej niż planowaliśmy, a domowy budżet nie domyka się, stawiając nas przed trudnymi dylematami. Dlatego właśnie podczas zakupowego szaleństwa powinniśmy zatrzymać się na chwilę i ocenić czy jest nam potrzebna np. kolejna konsola do gier lub ekspres do kawy z najwyższej półki. Nikt nie mówi, że nie należy sobie czasem pofolgować, ale warto podejść do sprawy z rozwagą i odpowiednio zaplanować wydatki. Nie jest to łatwe, a zewsząd kuszą nas różne okazje.

Styczeń – miesiąc niedomkniętych budżetów

Jakkolwiek nie planowalibyśmy budżetów świątecznych czy noworocznych, może się okazać, że styczeń przywitamy z poważną dziurą budżetową. Dzięki racjonalnemu zarządzaniu pieniędzmi możemy z czasem ją załatać, ale wiadomo, że życie lubi płatać figle. W końcu może nadejść długo oczekiwana zima i odkładane na później zakupy i wymiana opon w samochodzie staną się koniecznością. Skąd, przy nadszarpniętych finansach wziąć nagle dość poważną kwotę na taki zakup? A przecież to nie jedyny przykład sytuacji losowych, w których pieniądze potrzebne są w trybie pilnym. Nagłe zachorowanie to jeden z przypadków, który w sezonie zimowym dotyka nas bodaj najczęściej. O ile jednak opieka medyczna jest w większości przypadków finansowana ze środków publicznych, o tyle leki już nie. Ceny medykamentów, zwłaszcza przy poważniejszych schorzeniach mogą przyprawić o ból głowy. W takich sytuacjach można poratować się szybką gotówką przez Internet. Zwłaszcza, że istnieją na rynku firmy usługowe, jak Vivus, gdzie pierwsza, miesięczna pożyczka jest udzielana bez żadnych dodatkowych opłat.

Szybka pomoc w nagłej potrzebie

Wyobraźmy zatem sobie, że rzeczywiście stanęliśmy przed koniecznością dokonania poważnych zakupów w sytuacji, gdy domowe finanse zostały poważnie nadwyrężone przez odchodzące w niepamięć grudniowe wydatki. Trudno w takiej sytuacji zastanawiać się czy posiadamy jeszcze zdolność kredytową w banku. Nie mamy też czasu na długie i żmudne procedury. Pieniądze są nam potrzebne tu i teraz. Wiemy, że spłata pożyczki jest możliwa, ale nie mamy czasu i możliwości na przechodzenie przez bankowe systemy weryfikacyjne, które w tym okresie są szczególnie obłożone i każą nam długo czekać na decyzję. Do tego warto pamiętać, że banki są pod uważną obserwacją ze strony instytucji państwowych, które co i raz wprowadzają nowe regulacje utrudniające dostęp do kredytów i pożyczek zwykłym obywatelom.

Dlatego internetowe instytucje pożyczkowe mogą okazać się tutaj nieocenionym sprzymierzeńcem. Dzięki intuicyjnej obsłudze i prostym systemom składania wniosków o pożyczkę, decyzję otrzymujemy prawie natychmiast. Pieniądze znajdują się na wskazanym przez nas rachunku dosłownie w kilka chwil, co znacznie ułatwia zrealizowanie pilnych zakupów np. potrzebnych lekarstw. Możliwość zaciągnięcia pierwszej miesięcznej pożyczki bez dodatkowych opłat, przy zerowej rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania (RRSO) jest tylko dodatkowym atutem. Jeżeli nawet nie uda nam się spłacić takiego zobowiązania w wymaganym terminie, instytucje te umożliwiają przedłużenie terminu spłaty o kolejny tydzień, dwa, a nawet miesiąc. Warto przy tym pamiętać, że w takich sytuacjach naliczane są już opłaty cennikowe, ale są one podane w sposób przejrzysty i czytelny. Wynika to wprost z rygorystycznego polskiego prawa, które jasno określa obowiązki i prawa pożyczkobiorcy i pożyczkodawcy. Czasy nieuczciwych instytucji kredytowych to w naszym kraju tylko smutna historia. Nie zmienia to jednak faktu, że wszelkie pożyczki warto zaciągać z głową. Tego warunku nie zastąpią nawet najlepsze regulacje i przejrzyste zasady.

 

 fot. mat. sponsora