Tabele najlepszych na Zamojszczyźnie w sezonie 2009

Tygodnik Zamojski zakończył publikację tabel najlepszych lekkoatletów w poszczególnych konkurencjach na tzw. „Zamojszczyźnie” w sezonie 2009. Poniżej LubieHrubie prezentuje je, uzupełnione rekordami tego terenu. Najstarszy rekord posiada hrubieszowianin Eugeniusz Paczała w skoku w dal – 7.69 m. w 1980 r.

Reklamy

***

Tabele najlepszych na Zamojszczyźnie w sezonie 2009

Mężczyźni

100 m – PE

RZ – 10,55 Matuszak Robert Agros Zamość 2009

10,55 Matuszak Robert Agros Zamość

11,24 Waga Bartłomiej Agros Zamość

11,39 Danaj Łukasz Znicz Biłgoraj

11,48 Rajtak Szymon Agros Zamość

11,58 Malinowski Konrad Agros Zamość

11,64 Wyżyn Daniel Unia Hrubieszów

11,71 Grzyb Bartłomiej Agros Zamość

11,77 Dziuba Karol Agros Zamość

11,77 Nowicki Kamil Unia Hrubieszów

11,83 Nowosad Michał Agros Zamość

200 m – PE

RZ – 21,58 Sądej Mirosław Agros Zamość 2001

22,12 Jaros Andrzej Agros Zamość

23,11 Waga Bartłomiej Agros Zamość

23,31 Sikora Jakub Agros Zamość

23,97 Danaj Łukasz Znicz Biłgoraj

24,41 Nowicki Kamil Unia Hrubieszów

24,55 Malinowski Konrad Agros Zamość

24,73 Kawka Oktawian Agros Zamość

25,30 Stępora Jakub Tomasovia

25,44 Tarański Mateusz Agros Zamość

25,70 Herc Paweł Agros Zamość

300 m – PE

RZ – 33,84 Jaros Andrzej Agros Zamość 2009

33,84 Jaros Andrzej Agros Zamość

35,80 Waga Bartłomiej Agros Zamość

37,32 Sikora Jakub Agros Zamość

37,48 Borucki Łukasz Agros Zamość

37,69 Sikora Jakub Agros Zamość

37,97 Łasocha Wojciech Agros Zamość

38,18 Komendacki Bartłomiej G. 5 Zamość

38,75 Malinowski Konrad Agros Zamość

38,98 Kulas Jan G. 2 Tomaszów

39,20 Kublicki Kacper Agros Zamość

400 m – PE

RZ – 46,97 Jaros Andrzej Agros Zamość 2009

46,97 Jaros Andrzej Agros Zamość

50,13 Waga Bartłomiej Agros Zamość

50,92 Woś Zbigniew Agros Zamość

51,25 Sikora Jakub Agros Zamość

51,60 Stefaniec Mateusz Agros Zamość

52,16 Borucki Łukasz Agros Zamość

53,64 Hałasa Paweł Agros Zamość

53,69 Łasocha Wojciech Agros Zamość

54,61 Szwedo Adrian ZSBiO Biłgoraj

54,75 Gancarz Ernest Agros Zamość

600 m

RZ – 1:18,98 Bobrowski Przemysław Agros Zamość 2002

1:22,59 Woś Zbigniew Agros Zamość

1:22,94 Stefaniec Mateusz Agros Zamość

1:25,20 Borucki Łukasz Agros Zamość

1:29,70 Gancarz Ernest Agros Zamość

1:30,39 Hałasa Paweł Agros Zamość

1:47,43 Knap Szczepan Agros Zamość

1:54,66 Hraciuk Patryk Unia

800 m

RZ – 1:49,05 Sądej Marcin Agros Zamość 2005

1:51,69 Nagórek Marcin Agros Zamość

1:53,21 Woś Zbigniew Agros Zamość

1:53,57 Stefaniec Mateusz Agros Zamość

1:55,04 Borucki Łukasz Agros Zamość

1:59,85 Trela Bartłomiej Agros Zamość

2:00,53 Małyszek Sebastian Agros

2:01,59 Wybranowski Paweł Agros Zamość

2:01,99 Ślusarczyk Kacper Agros Zamość

2:02,04 Nieścior Paweł Znicz Biłgoraj

2:02,69 Buczak Rafał Agros

1000 m

RZ – 2:24,21 Nagórek Marcin Agros Zamość 2008

2:30,17 Woś Zbigniew Agros Zamość

2:30,49 Bobrowski Przemysław Agros Zamość

2:36,26 Buczak Tomasz Agros Zamość

2:37,12 Trela Bartłomiej Agros Zamość

2:37,15 Buczak Rafał Agros Zamość

2:41,42 Wybranowski Paweł Agros Zamość

2:42,07 Wójtowicz Michał G. Susiec

2:42,66 Palak Rafał Agros Zamość

2:43,04 Sikora Jarosław Tomasovia

2:43,55 Małyszek Norbert Agros Zamość

1500 m

RZ – 3:45,32 Bobrowski Przemysław Agros Zamość 2003

3:48,00 Nagórek Marcin Agros Zamość

3:53,34 Stefaniec Mateusz Agros Zamość

3:56,70 Nowogrodzki Dawid Agros Zamość

4:06,79 Małyszek Sebastian Agros Zamość

4:07,65 Buczak Tomasz Agros

4:08,90 Trela Bartłomiej Agros Zamość

4:08,97 Stec Jarosław Znicz Biłgoraj

4:09,28 Buczak Rafał Agros Zamość

4:09,61 Sikora Kamil Tomasovia

4:12,54 Paul Sebastian Agros Zamość

2000 m

RZ – 5:28,41 Kamień Mirosław Unia Hrubieszów 1993

5:59,17 Woszczak Piotr Agros Zamość

6:02,94 Sikora Kamil G 1 Tomaszów

6:11,60 Buczek Sylwester G. 2 Tomaszów

6:12,72 Rybiński Damian Agros Zamość

6:14,17 Momot Patryk Agros Zamość

6:16,72 Kowalski Robet Agros Zamość

6:22,71 Miazga Damian G. Rachanie

6:33,25 Wojdaszka Łukasz Agros Zamość

6:43,00 Knap Szczepan Agros Zamość

6:51,01 Zacharczuk Albin G 2 Hróbieszów

3000 m

RZ – 8:07,87 Nagórek Marcin Agros Zamość 2009

8:07,87 Nagórek Marcin Agros Zamość

8:36,94 Nowogrodzki Dawid Agros Zamość

8:40,24 Stafaniec Mateusz Agros Zamość

8:54,22 Buczak Tomasz Agros Zamość

8:54,90 Małyszek Sebastian Agros Zamość

8:56,01 Sikora Kamil Tomasovia

9:09,54 Buczek Rafał Agros Zamość

9:17,33 Szewczyk Jan Agros Zamość

9:24,68 Mielniczuk Adrian Unia Hrubieszów

9:28,14 Małyszek Norbert Agros Zamość

5000 m

RZ – 14:11,09 Kern Artur Unia Hrubieszów 2006

14:15,63 Nagórek Marcin Agros Zamość

14:28,74 Dybaś Piotr Agros Zamość

14:50,10 Nowogrodzki Dawid Agros Zamość

15:02,29 Buczak Tomasz Agros Zamość

15:10,09 Stec Jarosław Znicz Biłgoraj

15:45,01 Małyszek Sebastian Agros Zamość

16:01,97 Paul Sebastian Agros Zamość

10 000 m

RZ – 29:52,31 Marzec Stanisław Unia Hrubieszów 1995

31:03,58 Nagórek Marcin Agros Zamość

31:54,12 Nowogrodzki Dawid Agros Zamość

33:22,46 Buczak Tomasz Agros Zamość

2000 m z przeszkodami

RZ – 5:53,32 Stec Jarosław Znicz Biłgoraj 2009

5:53,32 Stec Jarosław Znicz Biłgoraj

6:21,48 Buczak Rafał Agros Zamość

6:36,65 Nieścior Paweł Znicz Biłgoraj

6:51,12 Wujda Konrad Znicz Biłgoraj

6:54,86 Wojdaszka Łukasz Agros Zamość

7:03,15 Raczyński Mikołaj Hrubieszów

7:13,83 Miedźwiedź Patryk Agros Zamość

3000 m z przeszkodami

RZ – 8:57,16 Dybaś Piotr Agros Zamość 2009

8:57,16 Dybaś Piotr Agros Zamość

9:20,66 Stec Jarosław Znicz Biłgoraj

Skok w dal

RZ – 7.69 Paczała Eugeniusz Unia Hrubieszów 1980

6.69 Rajtak Szymon Agros Zamość

6.27 Wyżyn Daniel Unia

6.13 Kuśmierczuk Domink G. Uchanie

6.09 Dumicz Rafał Agros Zamość

6.02 Czyrka Piotr ZS 3 Hrubieszów

6.00 Brzuchala Szymon ZS 1 Hrubieszów

5.82 Giergiel Paweł ZS 2 Hrubieszów

5.75 Otręba Mateusz ZS 3 Hrubieszów

5.72 Smal Maciej ZS 1 Hrubieszów

5.70 Nazar Cezary ZS 3 Hrubieszów

Trójskok

RZ – 16.17 Szuptarski Krzysztof Agros Zamość 2001

12.02 Włodarczyk Krzysztof Agros Zamość

Wzwyż

RZ – 2.09 Jakubiak Janusz Unia Hrubieszów 1982

2.05 Kiecana Szymon Agros Zamość

1.97 Grzyb Bartłomiej Agros Zamość

1.75 Żyła Andrzej G. Werbkowice

1.75 Cymbała Rafał Agros Zamość
1.73 Kapkin Jarosław G 2 Hrubieszów

1.70 Chachler Mateusz G 3 Hrubieszów

1.70 Lejbt Jarosław Agros Zamość
1.65 Popławski Szymon G 3 Hrubieszów

1.65 Kusiak Piotr G. Werbkowice

1.65 Wal Mateusz Agros Zamość

Kula 7,256 kg

RZ – 16.51 Bełz Kamil Unia Hrubieszów 2006

16.27 Partyka Konrad Agros Zamość

Kula 6 kg

RZ – 18.84 Partyka Konrad Agros Zamość 2009

18.84 Partyka Konrad Agros Zamość

11.17 Pokrywka Przemysław ZS 3 Hrubieszów

11.15 Sidorowicz Łukasz ZS 2 Hrubieszów

11.08 Hucz Wojciech ZSBiO Biłgoraj

11.01 Mirosław Rafał ZS 2 Hrubieszów

10.80 Gwozda Michał III LO Zamość

10.79 Nowaczewski Kamil LO Horodło

10.79 Fedorowicz Krystian ZS 1 Hrubieszów

10.63 Lachowski Mateusz ZS 2 Hrubieszów

10.46 Detko Marek III LO Zamość

Kula 5 kg

RZ – 20.21 Partyka Konrad Agros Zamość 2007

14.32 Lewoszewski Krystian Agros Zamość

13.72 Matyka Adrian Agros Zamość

13.69 Nowosad Maciej G 3 Hrubieszów

13.48 Bosiak Paweł Agros Zamość

12.75 Bulak Krzysztof ZSBiO Biłgoraj

12.57 Mazur Marcin Agros Zamość 13

12.27 Wąsiel Józef Mircze

12.12 Sobczuk Łukasz Agros Zamość

11.46 Niedobit Kamil G. 2 Hrubieszów
11.43 Skorupski Damian G. ZS Nr 2 Hrubieszów

Kula 4 kg – młodzicy do l. 15

RZ – 17.08 Lewoszewski Krystian Agros Zamość

17.08 Lewoszewski Krystian gros Zamość

12.88 Sobiech Karol Agros Zamość

8.88 Biszczanik Bartosz Agros Zamość

Oszczep 800 g

RZ – 58.58 Michalczyk Marcin Unia Hrubieszów 2003

33.67 Burza Przemysław Agros Zamość

29.80 Kołcon Ragał Agros Zamość

Oszczep 700 g – do lat 17

RZ – 52.14 Michalczyk Marcin Unia Hrubieszów 2000

45.87 Hamerski Piotr Agros Zamość

43.31 Kiszczyński Rafał Unia Hrubieszów

43.03 Włodarczyk Łukasz Agros Zamość

39.10 Bednarz Damian Agros Zamość

Oszczep 600 g – do 16 lat

RZ – 47.91 Hukowski Tomasz Unia Hrubieszów 2004

46.08 Plak Krzysztof G. 2 Tomaszów

45.16 Gałan Krystian G. 7 Zamość

44.40 Sidorowicz Paweł G 2 Hrubieszów
41.80 Malinowski Mateusz G Dołhobyczów

41.07 Mazurek Łukasz G. Zawada

40.97 Osiński Jakub G. Frampol

40.19 Wawrzyńczyk Bartek G. Zwierzyniec
38.71 Kiszczyński Dawid G Dołhobyczów
37.38 Zieliński Bogdan G Dołhobyczów
36.88 Niedobit Kamil G 2 Hrubieszów

Dysk 2 kg

RZ – 52.20 Malinowski Dawid Agros Zamość 2006

25.11 Jakowski Jerzy Agros Zamość

Dysk 1.75 kg

RZ – 49.26 Partyka Konrad Agros Zamość 2009

49.26 Partyka Konrad Agros Zamość

23.28 Rybiński Dariusz Agros Zamość

23.03 Koza Łukasz Agros Zamość

Dysk 1 kg

RZ – 48.44 Lewoszewski Krystian Agros Zamość 2009

48.44 Lewoszewski Krystian Agros Zamość

40.48 Wąsiel Józef Mircze

24.22 Biszczanik Bartosz Agros Zamość

Młot – 7.256 kg

RZ – 72.36 Fajdek Paweł Agros Zamość 2009

72.36 Fajdek Paweł Agros Zamość

55.55 Błachowski Bartłomiej Agros Zamość

Chód 3 km – szosa

RZ – 14:16 Jarosław Banach Agros Zamość 1997

19:32 Maj Piotr Znicz Biłgoraj

Chód 10 km – bieżnia

RZ – 41:09,99 Fedaczyński Rafał Unia Hrubieszów 2004

43:24,32 Wiater Tomasz Agros Zamość

Chód 10 000 m – szosa

RZ – 40:36 Fedaczyński Rafał Unia Hrubieszów 2006

42:42 Brzozowski Artur Znicz Biłgoraj

43:00 Wiater Tomasz Agros Zamość

Chód 20 km

RZ – 1.22:23 Brzozowski Artur Znicz Biłgoraj

1.22:23 Brzozowski Artur Znicz Biłgoraj

4 x 100 m

RZ – 42,43 Agros Zamość 2006

/R. Podgajny, R. Krokera, D. Karwina, P. Dubas/

43,25 Agros Zamość seniorzy

/Radosław Cieplak, Bartłomiej Waga, Jaukub Sikora, Robert Matuszak/

43,59 Agros Zamość juniorzy

/Łukasz Borucki, Bartłomiej Waga, Jakub Sikora, Jacek Kusiak/

46,19 III LO Zamość

46,45 G. 6 Zamość

47,09 G. 3 Hrubieszów

/Marcin Gałan, Bartłomiej Szumski, Daniel Wyżyn, Bartłomiej Grzyb/

47,16 ZSBiO Biłgoraj

47,77 G. 2 Tomaszów

48,02 ZS 3 Hrubieszów

48,24 ZS 1 Hrubieszów

48,60 ZS 3 Tomaszów

4 x 400 m

RZ – 3:15,16 Agros Zamość 2002

/Sądej Marcin, Sądej Mirosław, Smolarczyk Tomasz, Bobrowski Przemysław/

3:16,92 Agros Zamość juniorzy I

/Andrzej Jaros, Jakub Sikora, Zbigniew Woś, Bartłomiej Waga/

3:22,46 Agros Zamość seniorzy

/Zbigniew Woś, Marcin Nagórek, Mateusz Stefaniec, Andrzej Jaros/

3:27,16 Agros Zamość jun. II

/Łukasz Borucki, Wojciech Łasocha, Sebastian Leśko, Mateusz Stafaniec/

3:51,38 Unia Hrubieszów

Biegi po szosie

5 km

RZ – 14:28 Kuzdra Dariusz Agros Zamość 2002

14:54 Kuzdra Dariusz Agros Zamość

15:06 Jabłoński Artur Unia Hrubieszów

15:52 Ćwik Hubert Agros Zamość

15:55 Buczak Tomasz Agros

16:01 Małyszek Sebastian Agros Zamość

16:19 Nastałek Tomasz Tomaszów L.

17:35 Kamieniarz Adam Unia Hrubieszów

18:19 Kusmierz Sylwester Lubycza Kr.

20:33 Ostrykiewicz Henryk Tomaszów L.

10 km

RZ – 30:46 Kern Artur Unia Hrubieszów

30:46 Kern Artur Unia Hrubieszów

31:24 Jabłoński Artur Unia Hrubieszów

34:46 Nastałek Tomasz Tomaszów L.

43:24 Ostrykiewicz Henryk Tomaszów L.

46:25 Górnicki Konrad KS Zwierzyniec

15 km

RZ – 47:17 Jabłoński Artur Unia Hrubieszów 2005

56:35 Kuzdra Dariusz OSiR Zamość

57:45 Zdunek Michał Frampol

57:52 Nastałek Tomasz Tomaszów Lub.

64:53 Pasieczny Jerzy G. 2 Tomaszów L.

65:37 Danielak Tomasz Roztocze Krasnobród

65:37 Olszewski Zbigniew Roztocze Krasnobród

70:50 Ostrykiewicz Henryk Tomaszów L.

72:30 Herc Przemysław OSiR Zamość

75:03 Sawicki Paweł OSiR Zamość

83:40 Podlewski Krzysztof Hrubieszów

20 km

RZ – 1.04:15 Ulidowski Andrzej Unia Hrubieszów 1995

1.12:02 Kuzdra Dariusz OSiR Zamość

1.16:02 Zdunek Michał Frampol

1.18:43 Nastałek Tomasz Tomaszów Lub.

1.24:22 Danielak Tomasz Roztocze Krasnobród

1.24:22 Olszewski Zbigniew Roztocze Krasnobród

1.30:38 Pasieczny Jerzy G. 2 Tomaszów L.

1.34:24 Bukała Marcin Roztocze Krasnobród

1.39:42 Herc Przemysław OSiR Zamość

1.39:53 Mędziak Wojciech Nielisz

1.40:49 Ostrykiewicz Henryk Tomaszów L.

Półmaraton

RZ – 1.06:16 Bobrowski Przemysław Agros Zamość 2007

1.10:10 Jabłoński Artur ZS Horodło

1.10,55 Nagórek Marcin Agros Zamość

1.14:38 Bobrowski Przemysław Agro Zamość

1.16:02 Kuzdra Dariusz Agros Zamość

1.16:50 Nastałek Tomasz Tomaszów L.

1.27:03 Mielniczuk Adrian Unia Hrubieszów

1.27:21 Olszewski Zbigniew Krasnobród

1.40:46 Ostrykiewicz Henryk Tomaszów L.

1.42:28 Wrona Jerzy Krężnica

1.44:35 Kulik Robet Tomaszów L.

30 km

RZ – 1.45:00 Kuzdra Dariusz OSiR Zamość 2008

1.57:42 Kuzdra Dariusz OSiR Zamość

2.05:00 Nastełek Tomasz Tomaszów L.

2.05:20 Zdunek Michał Frampol

2.21:46 Pasieczny Jerzy G. 2 Tomaszów L.

2.25:15 Danielak Tomasz Roztocze Krasnobród

2.25:15 Olszewski Zbigniew Roztocze Krasnobród

2.38:50 Bukała Marcin Roztocze Krasnobród

2.46:53 Herc Przemysław OSiR Zamość

2.46:53 Ostrykiewicz Henryk Tomaszów L.

2.49:19 Sawicki Paweł OSiR Zamość

35 km

RZ – 2.08:36 Kuzdra Dariusz OSiR Zamość 2008

2.13:19 Kuzdra Dariusz OSiR Zamość

2.24:02 Zdunek Michał Frampol

2.39:07 Nastełek Tomasz Tomaszów L.

2.52:03 Danielak Tomasz Roztocze Krasnobród

3.06:39 Bukała Marcin Roztocze Krasnobród

3.07:16 Pasieczny Jerzy G. 2 Tomaszów L.

3.09:44 Herc Przemysław OSiR Zamość

3.18:09 Olszewski Zbigniew Roztocze Krasnobród

3.23:15 Sawicki Paweł OSiR Zamość

3.26:02 Ostrykiewicz Henryk Tomaszów L.

Maraton

RZ – 2.19:32 Kuzdra Dariusz OSiR Zamość 2006

2.25:43 Kern Artur Unia Hrubieszów

2.39:49 Zdunek Michał Frampol

3.29:01 Oleszek Bolesław Goraj

3.32:20 Łyp Mieszko Agros Zamość

3.46:58 Janik Tomasz Hrubieszów

3.51:27 Sawicki Paweł Zamość

3.54:41 Sak Krzysztof Tomaszów Lub.

100 km Łączone

RZ – 5.55:15 Kuzdra Dariusz OSiR Zamość 2008

6.19:38 Kuzdra Dariusz OSiR Zamość

6.43:09 Zdunek Michał Frampol

7.00:42 Nastełek Tomasz Tomaszów L.

7.47:17 Danielak Tomasz Roztocze Krasnobród

8.04:43 Pasieczny Jerzy G. 2 Tomaszów L.

8.13:23 Olszewski Zbigniew Roztocze Krasnobród

8.48:49 Herc Przemysław OSiR Zamość

9.04:34 Ostrykiewicz Henryk Tomaszów L.

9.06:13 Bukała Marcin Roztocze Krasnobród

9.15:33 Sawicki Paweł OSiR Zamość

Uwaga – RZ – Rekord Zamojszczyzny

Opracował –

Marek Ambroży Kitliński (mak)

Na zdjęciu – Rekordzista „Zamojszczyzny” w rzucie oszczepem Marcin Michalczyk, musiał często ćwiczyć, gdzieś z boku ponieważ, ponoć niszczył płytę boiska, pomimo tego jest rekordzistą od 2003 roku.