Tanecznym krokiem do wojska

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Dusza Ojczyzny to Wy! – takimi słowami w dniu 11.09.2009 r. dzieci z Klubu Garnizonowego, działającego przy Jednostce Wojskowej 4055 w Hrubieszowie, złożyły na ręce Dowództwa życzenia z okazji Święta Wojsk Lądowych, ku pamięci Odsieczy Wiedeńskiej Jana III Sobieskiego.

***

Następnie dziewczynki należące do zespołu tanecznego WOJSKOWE ISKIERKI
zaprosiły Dowództwo, kadrę, pracowników wojska, zgromadzonych gości do obejrzenia układu tanecznego do muzyki, która stała się przebojem lata 2009 – Emmely.

Zespół taneczny WOJSKOWE ISKIERKI został założony w sierpniu 2009 roku, podczas spotkań wakacyjnych organizowanych przez Klub Garnizonowy w Hrubieszowie.
W skład zespołu weszły dzieci kadry i pracowników wojska w następującym składzie:
Dominika Radzis kl. 4b;
Dominika Mroczkowska 4b;
Dominika Orłowska 2b;
Sara Urban 2b;
Joanna Bródnowska 4b;
Aleksandra Biszczat 1a.

Dziewczynki są uczennicami Szkoły Podstawowej Nr 2 i Nr 3 w Hrubieszowie, przy czym najmłodsza uczestniczka zespołu Aleksandra Biszczat ma 7 lat, pozostałe dziewczynki lat 8
i 10.

Opiekunem zespołu WOJSKOWE ISKIERKI jest Kierownik Klubu Garnizonowego
w Hrubieszowie p. Anna Jasińska.

Debiut WOJSKOWYCH ISKIEREK został przyjęty wielkimi brawami, a pełniący obowiązki Dowódcy Jednostki Wojskowej, płk dypl. Marcin Frączek swoje uznanie dla dziewczynek wyraził słowami za Andrzejem Fryczem Modrzewskim:
Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie!

Mamy nadzieję, iż założony zespół taneczny Wojskowe Iskierki, uświetniał będzie uroczystości wojskowe, jak również brał czynny udział w życiu kulturalnym naszego miasta i regionu.

Wielkim dopingiem dla dziewczynek podczas uroczystego apelu była obecność kolegów
i koleżanek wraz z wychowawcami i panią Dyrektor Haliną Kowalczuk, jak również gościnnie zaproszonych naszych najmłodszych sąsiadów z Przedszkola Nr 3 na czele z Panią Dyrektor Marią Jastrzębską.

Serdecznie dziękuję Rodzicom i Wychowawcom Dzieci za wyrozumiałość w umożliwianiu prób zespołowi, ku pożytkowi nas wszystkich.

Występ WOJSKOWYCH ISKIEREK nie tylko uświetnił uroczysty apel wojskowy, ale również pokazał, iż nasze najmłodsze pokolenie świetnie rozumie wojskowe powołanie, gdyż jak brzmiały słowa życzeń wypowiedziane przez Dominikę Mroczkowską:

Żołnierzem być to obowiązek,
Żołnierzem być to zaszczyt mieć,
Do ostatniej kropli krwi bronić Polskich granic,
Do ostatniej kropli sztandaru Jej strzec.

Tekst: Anna Jasińska

_________________________________________________

zobacz zdjęcia »
_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009