Tapicerka samochodowa czysta jak za dawnych lat

Każdego dnia wybieramy się w mniejszą lub większą podróż naszym samochodem. Odwozimy dzieci do przedszkola i szkoły, jedziemy do pracy i na zakupy, bądź przemierzamy setki kilometrów w drodze na wakacje. Nasz samochód nieuchronnie pokrywa się kurzem, a w jego wnętrzu zbierają się przeróżne znaki naszej obecności.

Reklamy

 

Wylany soczek, rozgnieciony chrupek lub okruszki kanapki to tylko nieliczne skarby. Sprzątanie samochodu pobieżnie usuwa zgromadzony brud, reszta podstępnie wchodzi do naszej tapicerki, która jest niczym gąbka i miłe środowisko dla szkodliwych roztoczy.


Nieefektywne czyszczenie domowe

Pranie tapicerki samochodowej to nie lada wyzwanie, które praktycznie zawsze kończy się niepowodzeniem. Wszelkiego rodzaju samodzielne próby tylko wcierają kurz głębiej, co gorsza, nie wszystkie elementy w ogóle można wyprać — bo jak bez większego wysiłku wyczyścić zagięcia foteli lub podsufitki?

Jeśli nasz mechanik podczas prac nieopatrznie wtarł smar w powierzchnię tapicerki, nasz problem jest tym większy. Tłusta plama, która dodatkowo potrafi trwale zniszczyć ubranie pasażera, jest jednym z tych koszmarów, które nie znikają przy użyciu powszechnie dostępnych środków, a jedynie jeszcze bardziej się rozprzestrzeniają.

Poza tym chałupnicze pranie tapicerki samochodowej nie daje pełnego efektu świeżości, a w niektórych przypadkach okazuje się zgubne na tyle, że po tej czynności wnętrze samochodu jest pełne plam, wilgoci i silnego zapachu środka czyszczącego.


Specjalista da radę

Podobnie jak karkołomne pranie dywanów, tak i pranie tapicerki samochodowej należy bezspornie polecić specjalistom. Dokładnie tak samo, jak naprawę samochodu powierzamy kompetentnym i znającym się na rzeczy osobom, tak i w tym przypadku nie powinniśmy w ogóle zajmować się tą czynnością. Oczywiście, co innego bieżące usunięcie powstałej plamy, a co innego uporanie się z całym wnętrzem samochodu.

Eksperci Karcher wskazują na jeszcze jeden element — nowoczesne samochody wyposażone są w wiele różnorodnych czujników, co sprawia, że czyszczenie to szalenie skomplikowany, ale też wymagający uwagi proces. Nie można bowiem dopuścić do uszkodzenia i przemoczenia czułych elementów kabiny.

Używając odpowiedniego i uznanego za lidera w swojej kategorii sprzętu Karcher profesjonaliści wpierw bardzo dokładnie odkurzają całe wnętrze, nie pomijając żadnego elementu. Odpowiedni dobór końcówek i słuszna siła zasysająca kurz pozwala na dotarcie do miejsc, do których nasz domowy sprzęt w ogóle nie był w stanie sięgnąć.

Kolejną rzeczą jest pranie najbardziej newralgicznego i skomplikowanego miejsca, a więc naszej podsufitki. To ona jest pochłaniaczem wszelkiego rodzaju zapachów i osadów. Co więcej, nieustannie działają na nią siły grawitacji, więc jeśli zostałaby ona przemoczona (co zdarza się przy domowym praniu) zwiększa się ryzyko odklejenia jej i odkształcenia. Profesjonaliści do jej prania wybierają odpowiednie środki marki Karcher, które przywracają jej świeżość bez ryzyka uszkodzenia. Kolejno przystępuje się do prania foteli, podłogi i tapicerki drzwiowej. Specjalistyczne pranie tapicerki samochodowej przywraca jej pierwotny blask i świeżość. Samochód jest gotowy do jazdy w nieskazitelnym stanie, stając się miejscem przyjaznym dla wszystkich podróżnych.

 

 

fot. mat. sponsora