Targi Edukacji i Pracy w Hrubieszowie

W dniu 22 marca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie odbyły się Targi Edukacji i Pracy.

Reklamy

 

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane we współpracy Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Hrubieszowie, Powiatowego Urzędu Pracy w Hrubieszowie oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Zamościu.

Celem targów było umożliwienie osobom bezrobotnym i poszukującym pracy bezpośredniego spotkania z pracodawcami. Targi adresowane były również do młodzieży stojącej przed wyborem dalszej drogi zawodowej i edukacyjnej.

Podczas targów swoją ofertę zaprezentowali pracodawcy, przedstawiciele uczelni wyższych,przedstawiciele szkół ponadpodstawowych,szkoły policealne, instytucje szkoleniowe, Powiatowy Urząd Pracy w Hrubieszowie, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Zamościu, Młodzieżowe Centrum Kariery w Hrubieszowieoraz Hufiec Pracy 3-12
w Chełmie oddział w Hrubieszowie.

Przedsięwzięcie uświetniły prezentacje wyrobów wykonanych przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Hrubieszowie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Modryniu, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Centrum Integracji Społecznej w Mienianach. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz czesania fryzur, który zaprezentowały uczennice Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Hrubieszowie.

Targi Edukacji i Pracy cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, a także osób bezrobotnych i poszukujących pracy.


Malwina Filańska-Marcych

MCK OHP w Hrubieszowie

(fot. Starostwo Powiatowe, MCK OHP)