Technik pojazdów samochodowych – refleksje na temat zawodu

Uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie ( ul. Zamojska 18A) dzieli się refleksjami związanymi z wyborem tejże szkoły i konkretnego zawodu:

Reklamy

W dzisiejszych czasach trudno jest o dobrą i odpowiednio płatną pracę. Większość młodych ludzi, którzy skończyli studia ma problem ze znalezieniem pracy. Dlatego część młodzieży woli wybrać technikum i konkretny zawód, który gwarantuje im pewną przyszłość. Takim zawodem może być technik pojazdów samochodowych gwarantujący szybkie znalezienie dobrze płatnej pracy, która pozwoli na dalsze rozwijanie się w tym kierunku i zdobywanie większego doświadczenia. Na dzisiejszym rynku pracy szuka się dobrego technika, który bez problemu poradzi sobie z każdą usterką w samochodzie. Część absolwentów wyjeżdża za granicę i właśnie tam pracuje w swoim zawodzie, zarabiając niemałe pieniądze.

Technik pojazdów to nie jest to samo, co mechanik pojazdów samochodowych, choć podobieństwo jest znaczne. Technik pojazdów skupia się na obsłudze i naprawie samochodów. Mechanik zajmuje się ogólną naprawą pojazdów mechanicznych.

Reklamy

Zawód, który wybrałem jest jedną z najbardziej ciekawych profesji, gdyż można dowiedzieć się dużo nowych i ciekawych rzeczy dotyczących samochodów. Prawie każdy lubi sobie czasami „pomajsterkować”. Wiemy też jak drogie są wizyty w stacjach kontroli pojazdów, czy warsztatach samochodowych. Dlatego warto wybrać ten zawód, by o swoim aucie wiedzieć więcej i umieć je naprawić. Warto dodać, że naukę w Technikum można zakończyć też egzaminem zawodowym, a także maturalnym i kształcić się na studiach.

 

Michał Mazurek klasa IIIt4d / zs1hrubieszow.pl