Tęczowy Promyk – Dzieciom

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz pierwszy włączyli się do przedświątecznej, akcji charytatywnej „Tęczowy Promyk – Dzieciom”. Za sprawą szkół i ośrodków pomocy społecznej powstała lista rodzin najbardziej potrzebujących wsparcia z terenów przygranicznych.

Reklamy

Wśród podarunków są m.in. ubrania, zabawki, pomoce szkolne, środki czystości, słodycze i artykuły spożywcze itp. Darczyńcami świątecznych prezentów są rodzice dzieci uczęszczających do warszawskich placówek oświatowych.

Przed Świętami Bożego Narodzenia z NOSG, do Warszawy wyruszyły samochody po dary dla najuboższych z regionów przygranicznych. Na Placówkach SG trwa segregowanie prezentów z podziałem na poszczególne rodziny. Nadbużański Oddział Straży Granicznej koordynuje rozdawanie paczek w rejonie swojej służbowej odpowiedzialności. Pomoc kierowana jest do konkretnych odbiorców znanych z imienia, wieku i miejsca zamieszkania.

Reklamy

Przygotowane paczki funkcjonariusze z Placówek NOSG wręczą tuż przed świętami, 90 rodzinom, często wielodzietnym. Niektóre rodziny dostaną po kilkanaście paczek. Paczkami będzie mogło nacieszyć się niemalże 350 dzieci. Jeszcze dziś część z nich otrzyma świąteczne prezenty, a do reszty paczki dotrą przed Wigilią.

Głównym organizatorem i koordynatorem w Warszawie tego szczytnego przedsięwzięcia jest Pani Barbara Przygodzka – Dyrektor warszawskiego przedszkola nr 108 o nazwie „Tęczowy Promyk”. Patronat honorowy nad akcją charytatywną objął Komendant Główny Straży Granicznej.

***

Tęczowy Promyk – Dzieciom

***

Info i foto: NOSG