Telewizja Trwam nadaje już na cyfrowym multipleksie

Dziś o północy Telewizja Trwam rozpoczęła nadawanie na MUXie 1. Tym samym zakończyła się trwająca 3 lata batalia o miejsce dla katolickiej stacji na platformie cyfrowej.

Reklamy

O północy na Jasnej Górze została odprawiona Msza Święta dziękczynna której przewodniczył ks. abp. Zygmunt Zimowski z Watykanu przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Homilię wygłosił Metropolita Częstochowski abp. Wacław Depo przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski. Podczas Eucharystii na Jasnej Górze Rodzina Radia Maryja otrzymała relikwie Świętej Faustyny Kowalskiej oraz błogosławionego ks. Michała Sopoćki.

Przypomnijmy: Batalia o miejsce Telewizji Trwam trwała blisko 3 lata. W wielu miastach w kraju i zagranicą przeszły marsze poparcia dla katolickiej stacji. 28 kwietnia ubiegłego roku marsz odbył się w Hrubieszowie. Zebrano ponad 2,5 mln podpisów na listach poparcia. Swoje poparcie wyrazili polscy biskupi. Rady samorządów i różne organizacje wystosowały stanowiska przeciwko dyskryminacji katolickiego medium. W sejmie odbyły się różne komisje i wysłuchania poselskie poświęcone TV Trwam.

Reklamy

Również mieszkańcy Hrubieszowa i okolic dziękują Bogu i Matce Najświętszej Królowej Polski i Kościoła Świętego że walka o nadawanie jedynej ogólnopolskiej katolickiej stacji na muxie zakończyła się sukcesem. Równocześnie nie ustają w modlitwach o dalszy rozwój wolnych, niezależnych mediów.