29 września 2023

Tematyczne gry przeglądarkowe – czy znajdziemy coś ciekawego?

Wszystko na temat gier na przeglądarkę.

 

Gry przeglądarkowe to bardzo przyjemna i w wielu przypadkach mało wymagająca rozgrywka – szczególnie dla naszego sprzętu. Co ciekawe, gry przeglądarkowe nie tylko oferują ciekawą mechanikę, ale również wiele innowacyjnych rozwiązań oraz zapierających dech w piersiach historii. To właśnie z tego powodu gry  opierające się na skryptach java oraz na witrynach internetowych są wciąż tak popularne.

Tematy, które najczęściej poruszają gry na przeglądarkę

Oczywiście te klasyczne produkcje skupiają się wyłącznie na wielokrotnie powielanych tematach, jak na przykład czasy średniowieczne, podstawowe światy fantastyczne czy tematyka wielkich wojen. Bardzo prostymi, aczkolwiek wciąż dobrze działającymi przykładami takich gier są Plemiona czy Ikariam. Oprócz tego, warto również zwrócić uwagę na polską produkcję Taern.

Oczywiście jest wiele innych tematyk, które mogą zaskoczyć nas swoją głębią oraz doprecyzowaną historią. Są gry poruszające temat wilkołaków i wampirów (Bitefight), podróży kosmicznych oraz podbicia galaktyk (Ogame lub Dark Orbit) oraz oczywiście gier, które łączą historię z fantazją (Gladiatus). Nie zabraknie także gier nawiązujących do tematów, które ostatnio zyskały na popularności (gry o zombie lub o innych epidemiach jak na przykład Plants vs Zombies czy Dead Frontier).

Biorąc pod uwagę stosunek liczby gier przeglądarkowych do produkcji na inne platformy, to różnorodność tematyczna jest ogromna. Innymi słowy, każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Oczywiście miejmy na uwadze również fakt, że autorzy coraz częściej sięgają do klasycznych produkcji z lat poprzednich i dają im nowe życie jako gra przeglądarkowa.

Gdzie szukać dodatkowych informacji o grach?

Jeżeli poszukujemy niekonwencjonalnych produkcji o unikalnej tematyce, to warto przeszukać zasoby stron internetowych działających jako encyklopedie gier. Jedną z najczęściej wybieranych witryn jest Gameclash.pl. Oferuje ona bardzo dużo danych na temat gier przeglądarkowych.
Oprócz tego, fora internetowe czy blogi również zaoferują nam dodatkowe info, dzięki czemu będziemy mogli wybrać naszą ulubioną produkcję i wcielić się w kogokolwiek tylko będziemy chcieć.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)