Tomasz Budzyński z Trójki w Olimpiadzie Matematycznej Juniorów

Tomasz Budzyński z hrubieszowskiej Trójki zakwalifikował się do zawodów drugiego stopnia XIV Olimpiady Matematycznej Juniorów.

Reklamy

 

Olimpiada Matematyczna Juniorów (OMJ) to ogólnopolskie zawody matematyczne, o wysokim standardzie merytorycznym, skierowane do uczniów szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych.

To jedyna olimpiada przedmiotowa z matematyki na poziomie szkoły podstawowej wpisana na listę Ministerstwa Edukacji Narodowej olimpiad uprawniających do przyjmowania laureatów i finalistów w pierwszej kolejności do szkół ponadgimnazjalnych.

We wrześniu i październiku odbyły się zawody I stopnia, do których przystąpił uczeń naszej szkoły Tomasz Budzyński z klasy III a gimnazjum. Niecierpliwie czekaliśmy na wyniki przeprowadzonych eliminacji.

Miło nam zakomunikować, że Tomek zakwalifikował się do zawodów drugiego stopnia XIV OMJ, które odbędą się 12 stycznia 2019 r. Jest to wielkie wyróżnienie zarówno dla Tomka jak i dla naszej szkoły, gdyż w tym konkursie jest on jedynym reprezentantem z powiatu hrubieszowskiego.

Opiekunem Tomka jest pani Joanna Tumiłowicz Fijołek.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

tekst i fot. SP nr 3