Tomasz Kiełbowicz w SP Nr 1

Niełatwą rzeczą jest zaprosić na szkolne spotkanie gwiazdę sportu. Treningi, zgrupowania, mecze, naglące terminy… Ale w końcu udało się.

Reklamy

Tomasz Kiełbowicz, znany piłkarz Legii Warszawa, reprezentant Polski, jeden
z najsłynniejszych absolwentów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie, przyjechał na
„Spotkanie ze sportowym autorytetem” do hrubieszowskiej „ Jedynki”.

W spotkaniu, które odbyło się dnia 06.06.2008 r. uczestniczyli uczniowie podstawówki
i gimnazjum.

Zaproszony gość zaprezentował uczniom przebieg swojej kariery sportowej, a następnie odpowiadał na liczne pytania uczniów. Uczestnicy spotkania byli bardzo zainteresowani osobą piłkarza. Padały pytania o: przynależność do klubów, przyjaźnie z innymi piłkarzami, najważniejsze mecze, najpiękniejsze bramki, „doping’ wśród sportowców, a nawet
o wysokość zarobków.

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia wyświetlonej prezentacji. Film, który oglądali przedstawiał najciekawsze mecze z udziałem Tomasza Kiełbowicza. Spontaniczne, gromkie brawa, które rozbrzmiewały w sali gimnastycznej SP nr 1, nagradzały najpiękniejsze bramki piłkarza, uwiecznione na filmie.

W spotkaniu uczestniczył także p. Andrzej Podlewski, obecnie nauczyciel wychowania fizycznego Gimnazjum Nr 1 w Hrubieszowie, niegdyś nauczyciel pana Tomka.
W swoich słowach tak oto wypowiadał się o zaproszonym gościu: „Tomek był uczniem bardzo sprawnym fizycznie, wszechstronnym i był bardzo dobrym kolegą ( …) Wcześnie rozpoczęła się jego kariera piłkarska, ale nigdy nie przewróciło mu to w głowie”.

Jest tak istotnie. Tomasz Kiełbowicz często jest obecny na różnego rodzaju imprezach sportowych w naszym mieście. Ten sympatyczny i skromny zawodnik, nigdy nie zapomniał skąd pochodzi. Uczniowie „Jedynki” wprost uwielbiają tego piłkarza, grającego w Legii Warszawa i zawsze mu kibicują. Stanowi on dla nich swoisty wzór do naśladowania, sportowy autorytet i niezaprzeczalny dowód na to, że także małe miasta kreują prawdziwe gwiazdy sportu.

Mali piłkarze – uczniowie klas pierwszych z SP nr 1, do dziś wspaniale wspominają Turniej Piłki Nożnej, zorganizowany w obecnym roku szkolnym pod nazwą ”Szukamy następców Tomka Kiełbowicza”. Turniej rozbudził w nich marzenia, by tak jak Tomasz Kiełbowicz osiągnąć sukces sportowy.

Na spotkaniu w dniu 06.06.2008 r., pan Tomek obiecał, że kiedyś pojawi się ponownie w SP nr 1 w Hrubieszowie, by rozegrać z uczniami mecz.

Na zakończenie gość otrzymał pamiątkowe podziękowanie, a uczniowie zdjęcia
z autografami.

Piłkarz przekazał szkole swoją koszulkę z nr 11, na której złożył autograf.

Spotkanie na długo pozostanie w pamięci wszystkich tych, którzy mieli szansę w nim uczestniczyć. Mnie pozostaje jedynie żałować, że nie mogłam na nim być. Spotkanie w dniu 06.06.2008 r. poprowadziła p. dyrektor Dorota Cybula. Dzięki informacjom przekazanym przez panią dyrektor oraz innych uczestników spotkania powstała ta oto relacja.

Tekst – Marta Kuczyńska

zobacz zdjęcia >>