Towarzystwo Fotograficzne Ziemi Hrubieszowskiej na Podkarpaciu i w Małopolsce

W dniach 20 – 22 wrzesień 2013 r. Towarzystwo Fotograficzne Ziemi Hrubieszowskiej po nowe doświadczenia, wiedzę i wrażenia wyruszyło na Podkarpacie i do Małopolski.

Reklamy

W ramach projektu „MÓJ ŚWIAT – świadectwa życia codziennego i niecodziennego mieszkańców powiatu hrubieszowskiego”, współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Społecznych, po nowe doświadczenia, wiedzę i wrażenia wyruszyliśmy na Podkarpacie i do Małopolski.

Umiejętności praktyczne uczestnicy wyjazdu nabywali fotografując urokliwe cerkiewki i chaty Bojków, Łemków, Pogórzan i Dolinian w jednym z najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu na prawym brzegu Sanu u podnóża Gór Sanocko-Turczańskich Parku Etnograficznego w Sanoku. Dalej, żądni wiedzy i ciekawi doświadczeń innych towarzystw fotograficznych, wyruszyliśmy do Krynicy, by tam spotkać się z Krynickim Towarzystwem Fotograficznym.

Podczas wspólnego pleneru rozochoceni „fotograficy” obfotografowali atrakcje zdrojowego miasteczka i niedalekiego słowackiego Bardiowa, by po intensywnym dniu, odpocząć na Jaworzynie w klimatycznej Kolibie. Wszystko co piękne, niestety szybko się kończy… wracając do Hrubieszowa, zahaczyliśmy jeszcze o Pieniny Słowackie na chwilę zatrzymując się w Starej Lubowli w jednym z najpiękniejszych średniowiecznych zamków Słowacji.

A potem to już tylko w trasie: Niedzica z przepięknie położoną górską warownią z XIV wieku – Zamkiem Dunajec, obok którego w zabytkowej leśniczówce z XIX zjedliśmy obiad, dziki Dunajec i dolina Grajcarka z malowniczą Szczawnicą. Dla żądnych widoków fotografów, prawdziwy raj dla oka i obiektywu.

Wyjazd dostarczył uczestnikom wiele wrażeń i doświadczeń. Poznali malownicze miejsca, zabytki i ciekawych ludzi. Była to doskonała okazja aby wykorzystać nabytą na warsztatach wiedzę i umiejętności w praktyce, a efekty pracy będzie można już wkrótce zobaczyć na wystawie poplenerowej.


źródło: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie

fot. TFZH