Towarzystwo Regionalne Hrubieszowskie zawsze pamięta o Kazimierzu Wróblewskim „Rysiu”, „Maryśce” [ZDJĘCIA]

W 15. rocznicę śmierci Kazimierza Wróblewskiego ps. „Ryś”, „Maryśka”, „Ostatni”, członkowie Towarzystwa Regionalnego Hrubieszowskiego im. Stanisława Staszica spotkali się z przedstawicielami Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość Koło w Hrubieszowie i Koło w Grabowcu oraz wójtem gminy Grabowiec i jego mieszkańcami, aby uczcić pamięć o tym wielkim żołnierzu, nietuzinkowym człowieku.

Reklamy

Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy na grobie Kazimierza Wróblewskiego, wszyscy udali się na spotkanie w grabowieckiej Izbie Pamięci, by wysłuchać prelekcji pt. „Od Rysia do Maryśki” niezwykłe życie Kazimierza Wróblewskiego”, którą poprowadził Jerzy Masłowski – zaprzyjaźniony z TRH historyk, polityk, senator IV kadencji.

Postać Kazimierza Wróblewskiego, jego życiorys wojenny oraz losy powojenne zostały przedstawione niezwykle interesująco, z niezbędną ilością faktów i opisów, ale przede wszystkim z ogromną pasją i zaangażowaniem, bowiem Jerzy Masłowski dobrze znał bohatera swojego wykładu i przez wiele lat pozostawał z Nim w bardzo dobrej relacji.

Reklamy

­

Organizatorami wydarzenia byli:

Wójt Gminy Grabowiec

Gminny Ośrodek Kultury w Grabowcu

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość Koło w Grabowcu

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość Koło w Hrubieszowie

Towarzystwo Regionalne Hrubieszowskie im. Stanisława Staszica

­

­

(info i fot. TRH)


Zobacz też:

Hrubieszów: XXV Walny Zjazd TRH – wybrano zarząd na nową kadencję (ZDJĘCIA)

Hrubieszów: XXV Walny Zjazd TRH – wybrano zarząd na nową kadencję (ZDJĘCIA)