Trójka: Internetowy Teatr TVP dla szkół – baśń muzyczna „Kot w butach”

We wtorek, 18.03. 2014 r. uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie po raz trzeci wzięły udział w projekcie „Internetowy Teatr TVP dla szkół”. W projekcie tym realizowanym przez TVP Lublin uczniowie mieli możliwość oglądania spektaklu teatralnego „na żywo”. Teatrzyk „Kot w butach” oglądało 140 uczniów najmłodszych klas szkoły podstawowej.

Reklamy

Baśń muzyczna dla dzieci, utrzymana w konwencji musicalu, otrzymała Złotą maskę za najlepszy spektakl dziecięcy w 2004 r.

Oparta na znanym motywie „Kota w butach” z bajki braci Perrault, opowiada o przygodach młynarczyka Janka, zakochanego w Małgosi – córce Młynarzowej – i zaczarowanego Kota. Scenografię i kostiumy przygotował wybitny twórca Adam Kilian. Odwołując się do dziecięcej wyobraźni i nawiązując do znanych bajek, stworzył barwny, kolorowy świat, z chatką z piernika, drewnianym młynem, drzewami z wikliny…

Przygotował też specjalnie do tego spektaklu kurtynę. Przedstawienie odbywa się z „żywą” orkiestrą, w muzyce Andrzeja Hundziaka brzmi i polski mazur i tango, piosenki i choreografia uatrakcyjniają bajkową narrację. Dla młodych widzów było to jedno z pierwszych spotkań teatralnych z musicalem.

 

Info: ZSM nr 3