Trójka: Pierwsza taka noc w szkole

17 maja, wieczorem, w murach naszej szkoły, dało się słyszeć głosy. Gdy wydawało się, że korytarze szkolne w piątek umilkną, 36 śmiałków rozpoczęło zabawę pt. „Noc z baśniami H. Ch. Andersena”.

Reklamy

Zbiórka wyznaczona była punktualnie o godzinie 19.00. Rodzice odprowadzili swoje pociechy. Żadne z dzieci przekraczając próg szkoły do końca nie było pewne, jak będzie wyglądała ta noc. Tak oto dzień z 17 na 18 maja 2013 roku, wpisał się do kronik szkolnych, bowiem w ciągu 30 lat istnienia szkoły, nie było takiego „nocowania”.

Uczestnicy nocy z baśniami – klasa III b oraz zuchy i harcerki z Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej przy Zespole Szkół nr 3 w Hrubieszowie – podpisali kontrakt, który określał zasady obowiązujące podczas zabawy. W programie znalazły się między innymi: konkursy, zabawy sprawnościowe przy muzyce, nauka tańca integracyjnego, zabawy zuchowe i harcerskie. Była również inscenizacja pt. „Świniopas”, Turniej Wiedzy o baśniach H.Ch. Andersena oraz konkurs plastyczny. Wieczór swoją obecnością uświetniły Panie Dyrektorki, Danuta Krawczuk i Marzanna Bednarczuk, które czytały dzieciom baśń „Krzesiwo”. Wrażenia z wieczoru zostały przeniesione na papier. Powstały piękne, kolorowe prace, zdobiące korytarz szkolny.

Reklamy

Kilka minut przed północą, przy wygaszonych światłach, wszyscy usiedli w kręgu. Ciemności rozjaśniał jedynie mały płomyk zapalonej świecy. Za światłem, z rąk do rąk, „szło” miłe słowo. W ten sposób każdy mógł okazać swoją sympatię koleżance lub koledze obok. Gdy świeczka zgasła rozpoczęło się odliczanie. Północ, cisza, zapewne trochę strachu, bo przed uczestnikami wielki sprawdzian odwagi. Następny punkt wieczoru wywołał wiele emocji. Przejście ciemnymi korytarzami szkolnymi, zejście do mrocznych, pustych szatni, stało się największą atrakcją pamiętnej nocy.

Choć było bardzo późno, głosy w sali sypialnej nie milkły. Jeszcze trochę bajki, chichotów, fruwających poduszek i przy pierwszych głosach budzących się ptaków, przyszedł sen. Ten wieczór spędziliśmy dobrze się bawiąc, w zgodzie, przy wspólnym stole, zasiadając do kolacji, śniadania. Rankiem, gdy witała nas Pani Dyrektor Marta Słupna, nikt nie narzekał, nie był zmęczony, bawiliśmy się dalej. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i drobne upominki.

Imprezę poprowadziły p. Magdalena Płonkowska (wychowawczyni klasy III b) oraz p. Małgorzata Hanc (opiekun WDH przy ZSM nr 3 w Hrubieszowie).

Dziękujemy:

Dzieciom, za wzorową i chętną zabawę

Rodzicom, za wyrażenie zgody na udział dzieci, za przygotowanie strojów, za zaufanie

Dyrekcji, za wsparcie i czynny udział w wieczorze

Pracownikom administracji, za pomoc i chęci

Nauczycielom wychowania fizycznego, za wypożyczenie sprzętu

Nauczycielom bibliotekarzom, za nieoceniony wkład i poświęcony czas

Paniom kucharkom, za wielką życzliwość

Uczniom klas starszych, za transport „miejsc noclegowych”

 

„Nocką czarną, ciemną, głuchą
W naszej szkole było….SUPER !!!”.

 

Źródło i fot: ZSM nr 3