Trójka: Podsumowanie konkursów przedmiotowych w Lublinie, wycieczka do HOSiR

W czwartek, 12 maja 2016 roku w Lublinie odbyła się uroczysta Gala podsumowująca konkursy przedmiotowe organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Reklamy

Uroczystość miała miejsce w auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Nagrody i dyplomy z rąk pani Kurator Teresy Misiuk otrzymali między innymi uczniowie z Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II. Marcin Gąsior, uczeń klasy III a został podwójnym LAUREATEM Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z FIZYKI i MATEMATYKI. Mikołaj Janik, uczeń klasy III b został LAUREATEM Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z JĘZYKA ANGIELSKIEGO.

Są to tym większe wyróżnienia, że nasi uczniowie są jedynymi zdobywcami w danej kategorii w powiecie hrubieszowskim. Tym bardziej gratulujemy tak dużych osiągnięć.

Reklamy

Uczniowie doskonalili swoje umiejętności pod okiem nauczycieli: z fizyki – Pani Małgorzaty Jasiny, z języka angielskiego – Pani Anity Baranowskiej, z matematyki – Pani Lilli Mystowskiej i Janusza Hołownickiego.

 

Zdjęcia:

http://www.zsm3-hrubieszow.pl/index.php/gim3/11-aktualnosci-gim/1092-podsumowanie-konkursow-przedmiotowych-w-lubline

 

***

 

Dnia 13 maja klasa IV b udała się do Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, by skorzystać z jego ofert i zażyć ruchu na świeżym powietrzu. Na początku dzieci zatrzymały się na terenie siłowni zewnętrznej. To tutaj został zgromadzony sprzęt, który pozwala uczniom spożytkować energię, pobawić się z rówieśnikami, wykonać przeróżne ćwiczenia, w tym akrobatyczne. Po godzinnych zajęciach dzieci wraz z wychowawcą, nauczycielami wych. fiz. – p. Iwoną Stefaniak i p. Dominikiem Stajszczykiem (instruktorem) udali się do parku linowego.

Uczestnicy zajęć po zapoznaniu się z regulaminem mogli zmierzyć się z 41 przeszkodami. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje most tybetański. Ciekawe są również takie elementy jak: beczka, platforma nadziei czy ścianka wspinaczkowa. Uczniowie po przejściu wybranych tras do szkoły powrócili pełni pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.

 

Zdjęcia:

http://www.zsm3-hrubieszow.pl/index.php/sp3/12-aktualnosci-sp/1087-wizyta-w-hosir

 

 

fot. ZSM nr 3