Trójka: Pokazy chemiczne dla uczniów klas szóstych

14 maja 2013 r. podczas zajęć koła chemicznego Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie gościło uczniów klas szóstych ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Reklamy

Spotkanie było okazją do zaprezentowanie umiejętności „młodych chemików” oraz przybliżenia młodszym kolegom tajników chemii. Pokazaliśmy, że nie ma się czego bać, a chemia postrzegana przez uczniów jako przedmiot trudny, jest ciekawa i bardzo efektowna.

Spotkania z chemią odbywają się w naszej szkole pod kierunkiem nauczyciela p. Anety Derlak. W ramach zajęć dodatkowych uczniowie mogą powtórzyć wiadomości do egzaminu gimnazjalnego, nadrobić zaległości oraz powtórzyć materiał do sprawdzianu na zajęciach wyrównawczych oraz poeksperymentować. Początki były trudne, a ochotników mało.

Od października stworzyła się grupa uczniów systematycznie uczęszczająca na „poniedziałkowe spotkania z chemią”. Na zajęciach tych uczniowie planują i przeprowadzają eksperymenty chemiczne, wykorzystując substancje z domowej kuchni czy apteczki, oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Uczestnicy zajęć wyjeżdżali też na pokazy chemiczne organizowane na wydziale chemii UMCS w Lublinie, oraz w ramach obchodów Dnia Ziemi na zajęcia laboratoryjne i terenowe na wyższej uczelni.

Dla „młodych chemików” jest to doskonała zabawa i przygoda.

 

źródło i fot. ZSM nr 3