Trójka: Pożegnanie lata w Królestwie Dyń

Piątkowy poranek 19 września b.r. był kolorowy w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie za sprawą uczniów klasy 0a, Ic oraz ich koleżanek i kolegów z Niepublicznego Przedszkola Specjalnego „Mamy Siebie”, którzy postanowili barwnie pożegnać tę porę roku.

Reklamy


Wyobraźnia dziecięca pozwoliła zamienić szkolny plac zabaw w Królestwo Dyń, w którym zoorganizowano wystawę wyjątkowych okazów, zabawy integracyjne w kręgu, tor przeszkód, wspólne tworzenie dyniowego węża, zabawę w stonogę, historyjkę obrazkową „O Kroliczkach, które uwielbiały dynie” oraz odpoczynek na karuzeli, huśtawce, bądź w drewnianej wieży. W tym samym czasie inne osoby ozdabiały malunkami dyń „ściany królewskich komnat”.

W drugiej połowie spotkania był czas na skosztowanie soku wieloowocowego – łatwo domyślić się, że z zawartością dyni. W ten sposób uczestnicy poznali jej walory smakowe, wartości odżywcze, skład witaminowy, a nawet przepis na dyniowe frytki.

Reklamy

Od uważnego słuchania oderwały dzieci cztery białe króliczki, wspomniane już w historyjce obrazkowej. Ileż było radości podczas obserwacji małych zwierzaków i poszukiwania dla nich świeżego źdźła trawy.

Na koniec wszyscy przystroili się w złote medale i z należytą godnością wzajemnie dziękowali sobie za wspólną zabawę.

Przysłowiową cegiełkę do dyniowego królestwa dołożyli uczniowie z kl. Ia, IIa i IIIb, dlatego wczesnym popołudniem z satysfakcją oglądali wystawę oraz przemierzali dyniowe labirynty z licznymi przeszkodami.

 


Wychowawcy klas – p. Anna Kryszczuk i p. Iwona Rubacha serdecznie dziękują Rodzicom za pomoc w organizacji tego wydarzenia oraz Pracownikom zaprzyjaźnionego przedszkola za przyjęcie zaproszenia oraz wspólną zabawę integrujcą małych odkrywców świata.

 

 

ZSM nr 3