Trójka: Sztuka dobrego porozumiewania się w grupie

W ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” w Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Hrubieszowie pani pedagog Agnieszka Kwiatkowska zorganizowała w dniach 15 Kwietnia oraz 20 maja dla klas pierwszych cykl warsztatów pod hasłem „WARSZTATY KOMUNIKACJI CZYLI SZTUKA DOBREGO POROZUMIEWANIA SIĘ W GRUPIE”.

Reklamy

Zajęcia poprowadził psychoterapeuta dr P. Kwiatkowski.

Zajęcia ukazywały gimnazjalistom jak w każdym obszarze naszego życia społecznego, czy to w grupie klasowej, czy w rodzinie, czy w grupie towarzyskiej – sztuka komunikacji jest bezcenną umiejętnością. Od niej zależą dobre emocje w relacjach, skuteczność działania w pracy, wpływ jaki wywieramy na innych.

Umiejętność dobrego porozumiewania się nie jest umiejętnością wrodzoną. Można się jej nauczyć i doskonalić w dowolnym momencie życia poznając mechanizmy, które rządzą komunikacją i ćwicząc rozmaite techniki ułatwiające porozumienie.

Celem warsztatów było poznanie technik dobrego porozumiewania się w grupie klasowej, rozwijanie uczciwej i otwartej komunikacji, doskonalenie umiejętności dbania o własne interesy w harmonii z otoczeniem, kształcenie partnerskiej postawy wobec rozmówców.

 

Agnieszka Kwiatkowska