Trójka: Uczniowie gimnazjum na pokazach fizycznych

Wyjazdy na pokazy fizyczne stały się tradycją naszego gimnazjum. W tym roku również skorzystaliśmy z oferty UMCS i w piątek 19 września 2014 r. wybraliśmy się grupą 40 uczniów do Lublina.

Reklamy

Ideą pokazów z fizyki jest popularyzacja tego przedmiotu i pomoc w nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, ciekawych a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów.

Pokazy odbyły się w dwóch aulach uczelni. W tym roku w programie znalazły się: „Poprzez zabawę do praw fizyki”, „Drgania i fale”, „A jednak się kręci”, „Temperatura i efekty cieplne”. Nasi uczniowie brali czynny udział w przeprowadzanych doświadczeniach. Pokazy przebiegały w atmosferze zabawy i z dużą dozą humoru. Młodzież z wielkim zaciekawieniem przypatrywała się prezentowanym doświadczeniom i chłonęła przekazywaną wiedzę. Eksperymenty były przeprowadzone w sposób interesujący i zrozumiały dla odbiorców. Mogliśmy zaobserwować, jak i gdzie można wykorzystać fizykę w codziennym życiu. Za rok na pewno chętnie wrócimy na wydział Fizyki UMCS, aby znów pasjonaci fizyki wprowadzili nas w magię eksperymentów.

Opiekę sprawowali: Małgorzata Jasina, Aneta Derlak, Patrycja Lipska oraz Anita Baranowska.

 

źródło i fot. ZSM nr 3