8 grudnia 2023

Trójka: Warszawa na bis

17 października 2014r. grupa uczniów z Zespołu Szkół Miejskich nr3 w Hrubieszowie wzięła udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy

Reklamy

 

17 października 2014r. jako zorganizowana grupa uczniów z ZSM nr3 ( kl. IV a, V b i I b gimn.) wzięliśmy udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy, która na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

Tuż po godzinie 9.00, po pięciu godzinach podróży, dotarliśmy do siedziby TVP. Dzięki przewodnikowi mogliśmy poznać tajniki pracy w telewizji, a jednocześnie zajrzeć do studiów, gdzie nagrywane są programy sportowe, publicystyczne czy rozrywkowe. Byliśmy m.in. tam, gdzie nakręcane są kolejne odcinki ,, Ziarna” czy programu ,, Jaka to melodia?”.

Reklamy

Przy okazji mogliśmy porozmawiać z niezapomnianym odtwórcą roli faraona – Jerzym Zelnikem , przyjrzeć się bliżej naszym prezenterom- Maciejowi Orłosiowi i Paulinie Chylewskiej. Pod koniec pobytu w TV przewodnik pokazał nam miejsce, gdzie nagrywany jest serial „Rodzinka.pl” i salkę muzealną, w której zgromadzono archiwalne nagrania, kostiumy, rekwizyty, fotografie itp. Jednocześnie opowiedział nam o tajnikach pracy na planie filmowym, o blaskach i cieniach zawodu aktora.

Po wyjściu z siedziby TV udaliśmy się w kierunku STADIONU NARODOWEGO. Obiekt ten wzbudził w nas gorące emocje. Siedząc na trybunach, usłyszeliśmy o tym, jak wyglądają przygotowania do rozgrywek , co dzieje się przed i po imprezach sportowych. Dzięki przewodniczce mogliśmy zajrzeć do szatni piłkarskich, do sal konferencyjnych, wejść na płytę stadionu, by poczuć smak prawdziwej przygody.

Po obejrzeniu obiektu udaliśmy się na obiad. Aby nie czekać w długiej kolejce na gorący posiłek i wykorzystać chwilę wolnego czasu, poszliśmy obejrzeć jesienne ogrody znajdujące się na… dachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Upojeni ich widokiem i zrelaksowani wróciliśmy na obiad, aby nabrać sił.

Kolejnym punktem na naszej trasie było Centrum Nauki KOPERNIK. To tu w sześciu tematycznych galeriach zgromadzono ponad 450 eksponatów. Zaawansowane technologie i multimedia, ale też proste rozwiązania. Nauka i sztuka, pod jednym dachem. To wszystko sprawiło , że dzieci nie miały czasu na nudę i bawiąc się, chłonęły ogromną ilość wiedzy.

Pod koniec wycieczki trafiliśmy do jednego z najnowocześniejszego na świecie PLANETARIUM, w którym spragnionym kolejnych wrażeń zaprezentowano niesamowity seans filmowy o życiu w kosmosie.

O godzinie 19.00 nasz pobyt w stolicy dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wspomnień wróciliśmy do Hrubieszowa. Podczas wycieczki opiekę nad dziećmi sprawowały: p. Justyna Marcych ,p. Lilla Mystowska, p. Dorota Witkowska i p. Ewa Sitnik – Pogwizd. Organizatorem wyjazdu było Biuro Podróży Laguna Tour.

 

źródło i fot. ZSM nr 3