Trójka: Żywa lekcja przyrody

We wtorek 2 lutego w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – „Żywa lekcja przyrody”, podczas którego uczniowie klas O – III oraz IV – VI poznali surykatkę – Timona.

Reklamy

 

Prezentowane zwierzątko posiadało zaświadczenie weterynaryjne o braku przeciwskazań do udziału w pokazie.

Nietypowe spotkanie ze zwierzątkiem egzotycznym okazało się bardzo interesujące. Poza zdobytą, nową wiedzą na temat budowy, sposobu odżywiania i występowania surykatek, uczniowie  mogli nie tylko pooglądać głównego bohatera lekcji, ale również potrzymać zwierzątko na rękach – oczywiście pod okiem ich właściciela.  

Zajęcia  przyrodnicze z udziałem żywego zwierzątka poprowadziła dla naszych uczniów – kolejny już raz – pani Marta Bożek, zajmująca się hodowlą różnych nietypowych zwierząt  oraz edukowaniem dzieci i młodzieży. Wszyscy chętnie słuchali opowieści pani Marty, ale największą atrakcją była możliwość bezpośredniego kontaktu z Timonem! Dziękując naszym gościom – pani Marcie i Timonowi – czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie!

„Żywa lekcja przyrody” była dla dzieciaków cennym doświadczeniem. Z pewnością na długo zostanie w pamięci i być może będzie inspiracją do nowych zainteresowań wśród naszych uczniów.


Justyna Marcych