Tropiciel historycznych zagadek na spotkaniu autorskim w Hrubieszowie

Historyk powinien przedstawiać fakty, a wnioski wyciągać czytelnik– tak mówi o swojej pasji Sławomir Koper. Pisarz, biograf, publicysta, ale przede wszystkim popularyzator historii, posiadający niesamowity talent do wyszukiwania „smaczków obyczajowych”, kojarzenia osób i faktów.

Reklamy

 

26.10.2016 r. pisarz spotkał się z czytelnikami i gośćmi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie. Gospodarzem spotkania był Dyskusyjny Klub Książki działający przy bibliotece. Wydarzenie zgromadziło ponad 50 osób, które przez prawie 2 godziny przebywały w świecie autora.

Sławomir Koper to gawędziarz, który w niezwykle plastyczny sposób mówił o pisaniu jako pasji i zawodzie, przedstawiał dylematy towarzyszące jego pracy, odkrywał zaplecze życia pisarza. W barwną opowieść wplecione były anegdoty, co jakiś czas pojawiało się prowokacyjne „czy są pytania?”, wyczuwalna była dostępność i otwartość autora na publiczność.

Można być wiarygodnym mówiąc o rzeczach niewygodnych i budzących kontrowersje. Można osiągnąć sukces pozostając wiernym samemu sobie. Uczestnicy spotkania w Hrubieszowie wychodzili uśmiechnięci i odprężeni. Nietuzinkowy człowiek = niezwykłe spotkanie.

 

MBP

fot. szpilka

 


 

Więcej zdjęć:

https://www.facebook.com/Miejska-Biblioteka-Publiczna-w-Hrubieszowie-195469023799270/?ref=aymt_homepage_panel