Trwa remont zabytkowego ogrodzenia hrubieszowskiego muzeum

Trwa remont zabytkowego ogrodzenia na terenie Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie.

Reklamy

 

Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie na swojej stronie facebookowej informuje:

Od kilku lat staramy się sukcesywnie, drobnymi, ale kosztownymi krokami, przeprowadzić kompleksowy remont naszej siedziby. Praca przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków jest szczególna, gdyż wymaga sprostania wielu wymaganiom, także finansowym.

Na szczęście dzięki corocznym dotacjom celowym Powiatu Hrubieszowskiego na remont, dworek wygląda już zupełnie dobrze. Sporo uwagi musimy mu jeszcze poświęcić, głównie w zakresie remontu stolarki okiennej i drzwiowej oraz naszym piwnicom, ale to już w przyszłości.

Teraz wreszcie rozpoczęliśmy remont tego, co wymagało naszej niezwłocznej interwencji już od dawna, a było najbliżej osób przechodzących czy przejeżdżających obok nas.

Za 2 miesiące nasze zabytkowe ogrodzenie będzie wyglądało już zupełnie inaczej. Zostaną odrestaurowane i uzupełnione o sterczymy przęsła i brama główna. Wykonana zostanie izolacja, oczyszczone i uzupełnione będą kamienne nakrywy słupków. Do tego czasu będzie trochę bałaganu, ale warto uzbroić się w cierpliwość, bo wkrótce będzie ładnie. Gdy już uporamy się z tym etapem, będziemy mogli dokonać nasadzeń nowych drzewek, zgodnie z wytycznymi Konserwatora zabytków.

 

info: Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie

fot. lubiehrubie

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Skarb Wandalów uciekających przed Gotami w hrubieszowskim Muzeum!

WIADOMOŚCI – 150 tys. złotych dla hrubieszowskiego muzeum