Trzeba kolekcjonować mocne wrażenia

Interesujesz się sportem? Może lubisz podróżować i aktywnie wypoczywać? Z redakcją Audycji Sportowej Ole nie będziesz się nudził. Z zaproszonymi gośćmi rozmawiamy o tym, dlaczego trenują, jakie mają pasje, co daje im sport i rekreacja. Nieodzowne jest motto przyświecające redakcji: „Audycja Sportowa Ole. Edukujemy miłośników sportu, promujemy wszelkie talenty”.

Reklamy

Audycja Sportowa Ole – skierowana głównie do młodzieży – jest nadawana ze studia w Zamościu (transmitowana na żywo na falach Katolickiego Radia Zamość 90,1 fm i www.krz.pl w każdy wtorek w godz. 19:45 – 21:00) oraz retransmitowana w stacjach: iGol FM, Radio EN, Radio Grudziądz i Ain Karim Skomielna Czarna. Pierwszy raz została nadana 2 grudnia 2008 r. Speakerzy podejmują dyskusje na tematy związane ze sportem, kulturą, edukacją, rozrywką, turystyką, filmem i muzyką.

Reklamy

Jej celem jest zwiększenie popularności oraz aktywności w sporcie (prowadzona w celu rozwijania pasji, a nie w celu zarobkowym). Prowadzi działalność mającą na celu krzewienie idei współzawodnictwa sportowego, jak również kształtowanie pozytywnych postaw wobec innych. Zaszczepia w młodzieży miłość do sportu; sprawia, że rekreacja, kultura, sport i rozrywka mogą dawać radość i satysfakcję!

Pomysłodawcą audycji jest Tomasz Pakuła, który – razem z Wojciechem Kudełko – wcielił pomysł w życie. Obecnie program prowadzą: Tomasz Pakuła (redaktor naczelny, student wychowania fizycznego – Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie w Warszawie) i Igor Lewandowski. Redakcja to także kilka innych osób, m.in.: Łukasz Kowalczuk, Kamila Szarafin, Krzysztof Kiciński, Anna Parnicka, Dariusz Buczek, Damian Hojda, Kamil Lichota, Mateusz Kapłon, Andrzej Grad, Grzegorz Słomiany, Bartłomiej Kielech, Patryk Ożga, Michał Proc, Marcin Szczygieł, Katarzyna Skoczek, Konrad Rembisz, Martyna Gontarz i Kamil Kusier, które pomagają przy organizacji audycji i imprez oraz współpracują z zaprzyjaźnionymi portalami.

Poza prowadzoną audycją na żywo załoga Audycji Sportowej Ole organizuje imprezy sportowo-rekreacyjne, które transmisje radiowe wraz ze swoim przekazem wcielają w życie, m.in. była organizatorem akcji: „Polska Biega” 2009 i 2010 (sztab zamojsko-krasnobrodzki), akcji „Ahoj na kajaku”; Dnia Grassroots 2010, Nieoficjalnych Mistrzostw Krasnobrodu Grassroots Day 2010 w piłce nożnej; propagatorem akcji: „ICE – w nagłym wypadku”, „Zamieniamy głodne na godne”, „Stop Malarii”; partnerem: Koncertu Chwały 2009 i 2010 w Lublinie, 10. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu, IX Międzynarodowego Biegu Górskiego na szczyt Pilska, akcji „Promujemy rugby”, Dj Kursu Dee Jay Mix Club 2009 i 2010, Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Shiroikaj Judo Club Świdnik, IV Halowego Turnieju Piłki Nożnej Juniorów – Memoriał Stanisława Wójcika Biłgoraj 2010. Ponadto prowadzący audycję wydali książkę „Ahoj na kajaku” i wystawili spektakl „Z Ole po sportowym padole” podczas akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2009”. Organizują także różne turnieje, rozgrywki, konkursy z nagrodami (m.in. Ligę Typera), spływy kajakowe, wyjazdy dla młodzieży (np.: Lednica 2009) i zbiórki kibiców na mecze piłkarskie (m.in. PP Hetman Zamość – Wisła Kraków, Polska – Finlandia); emitowali wywiady i relacje, a dzięki współpracy z iGol FM współtworzyli RadioNowelę Bamboleo. W ramach edukacji: uczestniczyli w wielu szkoleniach i konferencjach, m.in.: Piłkarska Polska. Sukcesem Audycji Sportowej Ole było zwycięstwo redaktora Tomasza Pakuły w ogólnopolskim projekcie „Każdy ma swoje Vancouver”, który w nagrodę wyjechał na Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich Planica 2010 do Słowenii.

Drogi Słuchaczu, jeśli nie możesz słuchać nas na żywo to informujemy, że audycja jest również do odsłuchania na oficjalnej stronie audycji www.audycjasportowaole.futbolowo.pl – dzięki temu w każdej chwili możesz odsłuchać zaległy odcinek.

Ole – naprawdę śmieszna audycja! Do usłyszenia!

Tomasz Pakuła