Trzy nagrody dla uczennic hrubieszowskiego Staszica!

Uczennice hrubieszowskiego Staszica otrzymały nagrody w konkursie zorganizowanym przez Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie.

Reklamy

 

6 czerwca 2020 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Rosyjskiego ustanowionego w 2010 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych w dniu urodzin wielkiego mistrza – Aleksandra Puszkina, Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie przeprowadził Maraton.

Uczestnicy z całej Polski rywalizowali w trzech kategoriach: recytacja pod hasłem: „Słowa płynące prosto z serca”, rysunek pt.: „Droga bajek”, esej na 5 tematów dotyczących Rosji, jej kultury i literatury, mieszkańców, miejsc wartych odwiedzenia.

W tak wspaniałej inicjatywie nie mogło zabraknąć uczniów hrubieszowskiego Liceum Ogólnokształcacego im. Staszica. Język rosyjski cieszy się coraz większą popularnością wśród naszej młodzieży, z czego jesteśmy dumni. Jak mówi polskie przysłowie: „Dla chcącego nic trudnego” – nauka zdalna i przygotowania do konkursu w formie on-line nie były przeszkodą.

Tym razem do recytacji przystąpili: Milena Węgorek (1B), Izabela Mrozowska (1E), Paweł Jerzyna (1A3), Marta Kuraszko (IIE) i Gabriela Jarosz (IIE); esej na trzy różne tematy przygotowały: Julia Korneluk (1B), Julia Borkowska (1B) oraz Agnieszka Pędzik (II A).

Jury doceniło pracę, pomysłowość i oryginalność trzech uczennic: Julii Borkowskiej przyznało II miejsce za pracę pod tytułem „Smak szczęścia” na temat Rosji i jej mieszkańców, Gabrieli Jarosz II miejsce za przedstawienie i interpretację fragmentu „Кавказкий пленник” Aleksandra Puszkina oraz III miejsce – Marcie Kuraszko, która zaprezentowała fragment opowiadania „Метель” z cyklu powieści „Повести покойного Ивана Петровича Белкина”.

Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się w RONiK w Warszawie!

Wszystkim gratulujemy udziału! Cieszymy się z sukcesu! Życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach!

 

info i fot. LO im. Staszica