Tu Czytamy !

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Finałem spotkania było wspólne śpiewanie wiersza pt. „Magiczna ławka” autorstwa Małgorzaty Skowron. Co ciekawe, równie radośnie i entuzjastycznie co młodzi klubowicze śpiew podjęli dorośli uczestnicy.

***

Dyskusyjne Kluby Książki adresowane są do wszystkich, którzy nie tylko lubią czytać, lecz także rozmawiać o książkach. Klubowiczem może zostać każdy, niezależnie od wieku, zainteresowań oraz tego, jak wiele i jak szybko czyta. Projekt oparty jest, bowiem na założeniu, że czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze można zawsze, nie tylko będąc jej znawcą czy krytykiem.

Dyskusyjne Kluby Książki są elementem wieloletniego ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa i wsparcia sektora książki „Tu Czytamy!”, objętego patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem programu jest wykreowanie mody na czytanie, poprzez akcentowanie przyjemności płynących z lektury oraz promowanie aktywnego udziału w życiu literackim.

Powyższe założenia realizowane są przez dziecięcy Dyskusyjny Klub Książki „Lekturynki” działający przy Szkole Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie. W ramach swej działalności koordynatorki Klubu Małgorzata Serafin i Małgorzata Sidorska dnia 27.10.2009 r. zorganizowały spotkanie autorskie z hrubieszowską poetką Małgorzatą Skowron.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, zarówno uczestnicy jak i bohaterka dnia bardzo szybko znaleźli wspólny język. Dzieci przygotowały się do dyskusji i zasypały panią Małgosię gradem pytań, które sprawiły, iż rozgorzała burzliwa dyskusja. Zaowocowała ona szybką integracją i wspólną zabawą w zgadywanki, kalambury, rymowanki. Duże emocje wzbudziło we wszystkich uczestnikach wspólne tworzenie swoistej pajęczyny, która stała się inspiracją dla poetki, natomiast u dzieci wyzwoliła wyobraźnię i zachęciła do zabawy słowem.

Finałem spotkania było wspólne śpiewanie wiersza pt. „Magiczna ławka” autorstwa Małgorzaty Skowron. Co ciekawe, równie radośnie i entuzjastycznie co młodzi klubowicze śpiew podjęli dorośli uczestnicy. Dwie godziny spędzone w miłym towarzystwie umknęły nie wiadomo kiedy, z żalem żegnaliśmy się planując już następne spotkanie. Na szczęście humory poprawił słodki poczęstunek przygotowany przez koordynatorki i mamy małych „Lekturynek”.

Święto poezji w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się w pierwszą rocznicę działalności klubu. Oprócz stałych bywalców wzięły w nim udział również dyrektor SP nr 1 Dorota Cybula oraz członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych działającego przy Powiatowej Bibliotece Publicznej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hrubieszowie Bogumiła Dragan-Szkodzińska, Sylwia Sarzyńska i Jolanta Janiec.

***

Koordynatorki DKK „Lekturynki”
Małgorzata Sidorska, Małgorzata Serafin

_________________________________________________

zobacz zdjęcia »
_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009