Tusze w komplecie się opłacają (i lepiej sprzedają)

W wielu sklepach internetowych można kupić nie tylko pojedyncze wkłady do drukarki, ale również zestawy katridży. Mogą to być podwójne lub potrójne zestawy złożone z takich samych wkładów, albo zestawy tuszów do wybranej drukarki.

Reklamy

 

Konsumenci są przyzwyczajeni do kupowania pojedynczych wkładów do drukarek. Tymczasem wybór zestawu tuszów pozwala nieco zmniejszyć ogólne koszty eksploatacyjne drukarek. Tusze w komplecie zdecydowanie bardziej się opłacają, dlatego zanim wrzucisz kartridże do wirtualnego koszyka zakupów, sprawdź dobrze ofertę wybranego sklepu internetowego.

Nie tylko zestawy tuszów

Sklepy internetowe oferujące tusze i tonery oprócz zestawów wkładów do drukarek atramentowych, proponują także zestawy tonerów. Relacja ceny jest bardzo podobna – w przypadku zakupu zestawu tonerów całkowity koszt będzie niższy niż w przypadku kupna osobnych wkładów. Tak jak w przypadku tuszów, użytkownik może kupić zestaw wszystkich potrzebnych tonerów do swojej drukarki, albo wielopak jednego tonera. Druga opcja sprawdza się szczególnie w przypadku monochromatycznych drukarek, które wymagają użycia tylko jednego tonera.

Gdzie szukać?

Zestawy tuszów znajdują się zwykle w zakładce „zestawy”, w ofercie wybranego sklepu. Można także wpisać tę frazę w wyszukiwarce na stronie sklepu, albo w wyszukiwarce internetowej. Znalezienie zestawów tuszów i tonerów jest bardzo proste. Podobnie zestawy opanowały Allegro, gdzie czasami ze 10 sztuk wkładów nieznanego producenta z Chin zapłacimy śmieszne pieniądze. Jakość takich wkładów to już jednak temat na osobny artykuł. Przy wyborze tuszów połączonych w zestaw kierujmy się przede wszystkim marką pojedynczych wkładów. Takim firmom jak Activejet, TB Print czy TFO możemy zaufać zawsze – czy w zestawie czy też nie.

Ile można zaoszczędzić?

Na przykład, w sklepie inkhouse.pl za tusze Brother LC 985 od marki TB Print (zamienniki) w zestawie kupujący zapłaci 37,50 zł. Zestaw składa się czterech wkładów w czterech kolorach (Black, Magenta, Yellow, Cyan). Pojedyncze tusze, tj.:
tusz TB Print do Brother LC 985 Cyan (10,24 zł)
tusz TB Print do Brother LC 985 Black (9,25 zł)
tusz TB Print do Brother LC 985 Magenta (10,24 zł)
tusz TB Print do Brother LC 985 Yellow (10,24 zł)
Całkowita cena tuszów kupowanych osobno wynosi 39,99 zł. W przypadku wkładów TFO zestaw opłaca się jeszcze bardziej! Różnica jest niewielka, ale w skali roku może wynieść nawet do kilkudziesięciu złotych. 

Oryginały i zamienniki

W formie zestawów można kupić zarówno oryginalne, jak i zamienne tusze. Wybór należy do konsumenta. Zestawy nie są tworzone przez producenta, ale przez sprzedawcę – żeby towar lepiej i szybciej się wyprzedawał, a Klient nie musiał samemu kompletować zestawu. Przykładem oryginalnych produktów złączonych w zestaw mogą być tusze do Brother DCP-J105 – komplet oryginałów kosztuje około 115zł. Tak oryginały jak i zamienniki są łączone przez producentów w zestawy.

Sprzedaż produktów nie tylko jako pojedynczych, ale i w zestawach odbywa się z korzyścią dla sprzedawcy i dla kupującego. Każda ze stron może nieco zaoszczędzić. Biznes wyczuli również producenci tuszów – Canon czy HP sprzedają swoje produkty w dwupakach lub zestawach czarny tusz + kolor.

Wniosek jest bardzo prosty – jeżeli można kupić zestaw, to warto z tego skorzystać, bo na przepłacanie po prostu szkoda naszych pieniędzy.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)