TV Lublin w hrubieszowskiej JEDYNCE

„Człowiek znaczy tyle, ile może dać z siebie drugiemu człowiekowi”.
Pod takim hasłem dnia 08.12.2007r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa i w Gimnazjum nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Hrubieszowie rozpoczął się wielki finał Akcji Charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” prowadzonej przez Radio Lublin i Telewizję Lublin.

Reklamy

Żeby jednak nastąpić mógł finał przez wiele dni Akcja była prowadzona na terenie szkoły oraz na terenie osiedli przylegających do ul. Listopadowej. Młodzież i dzieci zaangażowały się najpierw w zbieranie darów, a potem w przygotowania do Wielkiego Finału.
Z pomocą w rozpowszechnieniu informacji i zbieraniu darów przyszli też księża z parafii
pw. Ducha Świętego w Hrubieszowie.

***

Najważniejsze imprezy odbywały się jednak na terenie hrubieszowskiej JEDYNKI.
Uroczystość głównego otwarcia, w której wziął udział sam Pan Burmistrz Miasta Zbigniew Dolecki nastąpiła o godzinie 9.00, potem występ doskonałego zespołu wokalnego z Gimnazjum nr 1 i szaleństwa podczas wspólnego karaoke.
Ta zabawa okazała się „strzałem w dziesiątkę”, bo porwała wszystkich obecnych na sali. Dzieci i duże i małe, rodzice i nauczyciele chcieli sprawdzić swoje możliwości. Na koniec już nikt nie wiedział, kto uczestniczy w konkursie, a kto kibicuje, ale najważniejsze, że bawili się wszyscy.

Zaraz potem szkoła wrzała od wielu innych atrakcji, z których dzieci miały możliwość korzystania: loteria fantowa, przedstawienie pt. „Kaczka dziwaczka”, salon gier edukacyjnych, dwie kawiarenki internetowe, mała sala kinowa, finał rozgrywek w tenisa stołowego, aukcja obrazów, quiz muzyczny, turniej szachowy oraz ciepły posiłek w szkolnej stołówce.

Zwieńczeniem uroczystości były mecze, które rozgrywali uczniowie z nauczycielami, nauczyciele z rodzicami, potem następowały zmiany w składach, których nikt już nie kontrolował. Największy doping miała drużyna, której gra w piłkę siatkową daleko odbiegała od ideału, ale zabawy było najwięcej.

***

Całość imprezy koordynowała p. Jolanta Podlewska, która jednocześnie była inicjatorką Akcji na terenie JEDYNKI.

Ważny dla nas był również fakt, że uroczystość i jej przebieg filmowane były przez ekipę Telewizji Lublin, a koordynatorzy Akcji z ramienia Radia Lublin odwiedzili nas osobiście – były nimi Pani Anna Bieganowska oraz Pani Anna Staniak, fotografował nas też Pan Maciej Łyko, który zawsze towarzyszy nam podczas ważnych uroczystości.

Jeśli ktoś widział unoszące się nad Hrubieszowem kolorowe balony, to były to „dziecięce marzenia” wysłane do nieba jako zakończenie całej Akcji.

***

W wyniku przeprowadzonej Akcji zebrano 706 kg darów, wśród których znalazły się głównie produkty żywnościowe, przybory szkolne i maskotki. Zbierano też odzież i obuwie.

***

Dziękujemy inicjatorom Akcji, Koordynatorom, wszystkim Nauczycielom, którzy zaangażowali się w Akcję, a przede wszystkim Uczniom, Rodzicom i Darczyńcom bez których przeprowadzenie Akcji na taką skalę nie byłoby możliwe.

To wszystko świadczy o naszych wielkich sercach.

Dziękujemy!!!

Małgorzata Greszeta
Gimnazjum nr 1

zobacz zdjęcia >>